Jak poradzić sobie z niską samooceną?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Jak poradzić sobie z niską samooceną?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W dzisiejszych czasach coraz częściej obserwuje się problem niskiej samooceny, zwłaszcza wśród młodych osób. Różnego rodzaju doświadczenia życiowe, z którymi mamy do czynienia w różnych etapach naszego życia (np. w dzieciństwie), jak chociażby szykanowanie ze strony rówieśników czy wysokie wymagania stawiane nam przez rodziców, mogą skutecznie obniżać nasze poczucie własnej wartości. To, jak postrzegamy samych siebie ma znaczący wpływ na komfort naszego życia. Im gorzej czujemy się sami ze sobą, tym trudniej jest nam funkcjonować w codziennym życiu. Warto zaznaczyć tu, że niska samoocena może prowadzić w konsekwencji do poważnych chorób, jakimi są depresja czy zaburzenia odżywiania, dlatego problemu tego nie należy bagatelizować. 

Gdzie zatem szukać pomocy?

Pomocna może okazać się tu psychoterapia. Dzięki niej łatwiej będzie nam zrozumieć dręczący nas problem, a także uświadomić sobie, co leży u źródła naszego negatywnego myślenia o sobie. Z pomocą psychoterapeuty mamy możliwość pracy nad własną samooceną, a także stopniowego budowania jej tak, aby stała się adekwatna do rzeczywistości.  

Proces ten nie jest łatwy i często wymaga czasu oraz cierpliwości ze strony pacjenta, jednak zdecydowanie warto podjąć walkę o zdobycie wyższej samooceny. Taka zmiana z pewnością pozytywnie wpłynie na nasze relacje partnerskie oraz rodzinne, a także zwiększy szanse na odnoszenie sukcesów w życiu zawodowym

Spotkania prowadzone są w dogodnej dla pacjenta atmosferze i dążą do tego, aby skutecznie uporać się z negatywnymi myślami na własny temat. Nie warto zwlekać i czekać, aż problem sam się rozwiąże, bo doprowadzić to może jedynie to pogorszenia naszej sytuacji. Dlatego pamiętajmy, że im szybciej umówimy się na wizytę i skorzystamy z pomocy psychoterapeuty, tym lepiej.  Jeśli interesuje nas doświadczony psychoterapeuta Inowrocław  to miasto, w którym znajdziemy takiego specjalistę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak działa agencja pracy tymczasowej?
Jak działa agencja pracy tymczasowej?
Agencja pracy tymczasowej to firma, która zawiera umowy z pracodawcami w celu zapewnienia pracowników na określony czas. Pracownikiem tymczasowym może […]
Polecamy