Zdrowe napoje na zimę

Kiedy spada temperatura za oknem, nasz organizm domaga się, żeby dostarczyć mu jak najwięcej witamin oraz rozgrzać go od środka. A świetnie się tu sprawdzi tradycyjna herbata oraz inne, wartościowe napoje. Co więc należy pić zimą?

Herbaty i napoje na ciepło

Zmiana pogody wymusza w nas dostosowanie do niej nie tylko rodzaju ubioru, ale też sposobu odżywiania, a nawet napoi które spożywamy. Zimą nasz organizm potrzebuje więcej energii do walki z mrozem i chłodem, należy mu więc dostarczać odpowiednią ilość składników odżywczych. W przypadku napojów ważne jest to, żeby były zdrowe oraz rozgrzewające. W końcu orzeźwiająca lemoniada smakuje wyśmienicie podczas letnich upałów, nie sprawdzi się natomiast zimą. Co więc należy pić, kiedy za oknem mróz? Można oczywiście przygotowywać samodzielnie herbatę, dodawać do niej cytrynę, miód lub imbir. Nie każdy jest jednak fanem herbaty, nie można też przesadzać z ilością dodanego cukru – nie jest to bowiem wskazane o żadnej porze roku.

Kompoty pełne witamin

Kto nie pamięta z dzieciństwa smaku prawdziwego, domowego kompotu? Moc witamin i zdrowia, a do tego pyszny, niezastąpiony aromat. Napoje tego typu są wprost stworzone do spożywania ich zimą. Nafaszerowane witaminami, podniosą odporność organizmu i sprawią, że żaden mróz nie będzie Ci straszny. Jeśli nie chcesz przygotowywać kompotu samodzielnie – żaden problem. Możesz wybrać równie wartościowy i pyszny, kupny kompot z dodatkiem świeżych owoców – taki jak proponuje choćby firma Hultaj. Wyjątkowe kompozycje smakowe i tradycyjna forma przygotowania (łącznie z leżakowaniem kompotu) sprawiają, że są z pewnością warte spróbowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 1 =