Przewozy biznesowe – o czym warto wiedzieć

Wielu przedsiębiorców prowadzi swoje interesy poza miejscem zamieszkania. Nieraz muszą oni udać się, by pilnie załatwić służbowe sprawy, przy tym w całkiem dalekie trasy. W kraju nie sprawia to żadnych problemów. Polska, choć duża, to dobrze skomunikowana siatką połączeń autobusowych i kolejowych. Poza tym praktycznie w każde miejsce możesz wygodnie dojechać swoim własnym, komfortowym samochodem. Jeżeli jednak robisz interesy z naszymi zachodnimi sąsiadami i potrzebujesz zjawiać się służbowo w Niemczech, to sprawa nie jest już taka prosta.

Ograniczenia ekologiczne za zachodnią granicą

W wielu miejscach w Niemczech, szczególnie w większych ośrodkach miejskich, nie można wjechać bez specjalnej zielonej naklejki, która gwarantuje, że samochód jest niskoemisyjny. Oznacza to, że jeżeli jeździsz autem z silnikiem diesla lub komfortowym, ale nieco starszym modelem benzynowym, możesz nie uzyskać uprawnień do wjazdu chociażby do Berlina, czy Monachium. Tym bardziej, że problematyczne jest samo załatwienie upragnionej naklejki, gdyż trzeba się po nią zjawić na odpowiedniej stacji kontroli pojazdów. W takiej sytuacji na trasie Zielona Góra Berlin bus będzie najbardziej odpowiednim środkiem transportu.

Dzisiaj, by pojechać do Niemiec busem, nie trzeba zjawiać się nawet na dworcu. Najpierw zamawiasz usługę, następnie kierowca odbierze Cię spod drzwi Twojego domu i odwiezie pod wskazany adres. To rozwiązanie na tyle wygodne, że na wskazanej trasie, bus zdecydowanie wygrywa z innymi środkami transportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + 8 =