Jak wziąć samochód osobowy w leasing?

Leasing staje się coraz bardziej popularnym sposobem na użytkowanie nowego auta. Dzięki tej formule nie ma konieczności brania kredytu, ani zbierania pieniędzy przez długie lata by w końcu kupić wymarzone auto na własność. W dzisiejszym poradniku dowiemy się w jaki sposób podpisać umowę leasingową na samochody osobowe jako osoba prywatna. Trzeba bowiem wiedzieć, że w jeszcze kilkanaście lat temu leasing był dostępny właściwie tylko dla przedsiębiorców. Dziś jednak każdy z nas może podpisać umowę o leasing konsumencki.

Szukamy leasingodawcy

Najpierw musimy znać podstawowe pojęcia związanie z leasingiem. Podmiot, który jest właścicielem aut, które możemy wyleasingować, zwany jest leasingodawcą. Natomiast my, jako klient takiego przedsiębiorstwa, jesteśmy nazywany leasingobiorcą. Na początku musimy więc znaleźć firmę, która posiada pojazdy, które można wziąć w leasing. Zazwyczaj są to banki, ale w ostatnich latach leasingodawcami coraz częściej stają się dealerzy i salony samochodowe. Porównujemy ofertę różnych firm, by znaleźć taką, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna.

Podpisujemy umowę

Gdy znaleźliśmy już dobrego leasingodawcę, który leasinguje samochody osobowe, pozostaje podpisać umowę. Zanim jednak to zrobimy musimy wybrać opcję finansowania. Jeżeli zdecydujemy się na wyższą wpłatę wstępną, to późniejsze raty będą niższe – i odwrotnie. Podobnie w przypadku długości trwania leasingu – im więcej lat, tym niższa rata miesięczna. Identyczna zależność istnieje w przypadku deklarowanego maksymalnego rocznego przebiegu. Im zadeklarujemy większy – tym więcej zapłacimy za leasing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − siedem =