Praca freelancera – w jaki sprzęt warto nabyć do swojego biura?

Coraz częstszym sposobem na zarabianie pieniędzy i rozwijanie kariery zawodowej jest tzw. freelance, czyli wykonywanie pojedynczych zleceń poszukiwanych w internecie, nie będąc zatrudnionym na stałe w żadnej firmie. Bardzo często taki tryb pracy wybierają graficy, a także copywriterzy, czyli osoby opracowujące różnego rodzaju treści. Osoby takie wynajmują często biuro, aby w dogodnych warunkach móc oddać się swojej pracy. Ich jedynym narzędziem do jej wykonywania jest laptop z dostępem do internetu, dlatego konieczne jest, aby prezentował on wysoką jakość. Jaki wybrać ?

Sprzęt niezbędny dla freelancera

Laptop przeznaczony dla freelancera powinien być przede wszystkim kompaktowy, tak aby w razie potrzeby można było go zabrać ze sobą w podręcznej torbie lub z łatwością przenosić z miejsca na miejsce. W zależności od potrzeb konieczne jest, aby posiadał konkretne parametry. Dla grafika będzie to zatem laptop do zadań specjalnych o wysokiej wydajności. Dla kogoś kto zajmuje się chociażby opracowywaniem dokumentów, wystarczy smukły notebook z energooszczędnym procesorem i wytrzymałą baterią. Obydwa typy można sprawdzić w ofercie Onex oraz u innych renomowanych firm. 

Oprócz samego laptopa warto, aby freelancer zakupił do swojego biura funkcjonalną myszkę, która jest zdecydowanie wygodniejsza w użytku, niż zainstalowany w przenośnym komputerze touchpad. Jeżeli mysz, to przydatna może okazać się także specjalna, matowa podkładka. Przezorny będzie również zakup odbiornika WiFi, dołączonego do komputera za pomocą USB, który zapobiegnie nieoczekiwanym zerwaniom zasięgu w razie korzystania z sieci bezprzewodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + piętnaście =