Dlaczego warto kontrolować czas pracy wszystkich zatrudnionych osób?

Prawidłowe rozliczanie oraz ewidencjonowanie czasu pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Coraz częściej stosuje się jednak elektroniczne kontrole wejść oraz wyjść osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie. Taka rejestracja czasu pracy pozwala na łatwiejsze ustalanie liczby przepracowanych godzin oraz wynagrodzenia pracownika, pozwala na precyzyjne określanie wyjść prywatnych oraz służbowych poza siedzibę firmy, pomaga też dokładnie określić odpowiedzialność pracodawcy w przypadku wypadku przy pracy.

Elektroniczna ewidencja czasu pracy – na czym polega i jakie są jej zalety?

Kontrola czasu pracy prowadzona w systemie elektronicznym pozwala na ewidencjonowanie czasu wejść i wyjść zatrudnionych osób. W tym celu każdy z pracowników zostaje zaopatrzony w elektroniczny identyfikator, który ma obowiązek „odbić” podczas wyjścia i wejścia do siedziby przedsiębiorstwa. Tego typu rozwiązanie daje też możliwość generowania w danym momencie raportów o obecnych oraz przebywających na zwolnieniu pracownikach. Pozwala też na ograniczenie dostępu osobom nieuprawnionym do określonych miejsc i pomieszczeń w przedsiębiorstwie.

Taka elektroniczna kontrola pozwala na szybsze wykonywanie ewidencji czasu pracy co znacznie odciąża pracowników którzy się tym zajmują. Daje maksymalną precyzję rozliczeń działań zatrudnionych pracowników oraz pozwala na prostsze ewidencjonowanie ewentualnych nadgodzin. Wpływa pozytywnie na wizerunek firmy, czyniąc ją bardziej profesjonalną, rzetelną oraz nowoczesną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

7 − siedem =