Na czym polega zabieg mikrochirurgii ręki?

Medycyna to dziedzina nauki, która w ostatnich latach notuje niezwykle dynamiczny rozwój. Dostęp do nowoczesnych technologii i urządzeń pozwala leczyć schorzenia, które jeszcze do niedawna uznawane były za nieuleczalne. Takie możliwości daje m.in. mikrochirurgia wykorzystująca zabiegi nieinwazyjne i inwazyjne.

Czym jest mikrochirurgia?

Zgodnie z definicją mikrochirurgia to technika chirurgiczna, w której stosuje się niewielkie nacięcia za pomocą narzędzi grubości od 1 mm do 2 mm. Zastosowanie tej metody pozwala zmniejszyć ilość tkanek uszkodzonych podczas zabiegu, a co za tym idzie skrócić czas, w którym pacjent powróci do zdrowia. Za złożoną i wymagającą dziedzinę uznaje się m.in. mikrochirurgię ręki, która wymaga od chirurga wyjątkowej precyzji, opanowania, doświadczenia i umiejętności. Prowadzone działania obejmują swym zakresem ortopedię, chirurgię naczyniową oraz medycynę plastyczną. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie https://maciejlaskowski.pl/oferta/mikrochirurgia-reki/

Kiedy stosuje się mikrochirurgię ręki?

Mikrochirurgię ręki wykorzystuje się zarówno do leczenia chorób, jak i niwelowania skutków urazów. Jej zakres obejmuje przede wszystkim palce dłoni, nadgarstki, przedramiona, łokcie, ramiona oraz barki. Metoda ta jest zalecana w przypadku występowania wad wrodzonych, deformacji pourazowych, torbieli kostnych, a także dekompresji w zespole cieśni nadgarstka. Zabiegi z zakresu mikrochirurgii ręki wykonywane są także w celu usunięcia łagodnych zmian nowotworowych, takich jak guzki włókniste, czy też kostniakochrzęstniaki. Wdrożenie tego sposobu leczenia bardzo często przekłada się na poprawę komfortu życia pacjenta. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa + 10 =