Jak wybrać dobrą szczoteczkę do zębów?

Mamy jedne zęby na całe życie. Trzeba więc o nie odpowiednio dbać już od dzieciństwa. Nabieranie odpowiednich nawyków zaprocentuje na przyszłość. Istotny jest zatem właściwy sposób szczotkowania oraz używanie dobrej jakości akcesoriów. Nie bez znaczenia jest więc to, z czego są wykonane – mają przecież kontakt z ustami. Jak dokonać najlepszego wyboru?

Odpowiedni materiał

Szczoteczki powinno się wymieniać mniej więcej co trzy miesiące. Jednak tanie, plastikowe produkty ze sklepowych półek często już po kilkukrotnym wykorzystaniu ranią dziąsła i w zasadzie nie nadają się do użytku. Do tego każda z nich rozkłada się około 500 lat. Dlatego dla tych, którzy pragną dbać o środowisko, wartą rozważenia propozycją są produkty wykonane z naturalnych materiałów. Nadaje się do tego bambus lub nylon, który produkowanych jest z szybko rosnących roślin. Szeroki wybór takich produktów można znaleźć na stronie: https://jestem.bio/.

Profesjonalny budowa

Zwrócić należy uwagę także na odpowiedni układ włosia. Gęste lepiej myją zęby, a także wolniej się zużywają. Nie bez znaczenia będzie też ergonomia samej rączki i główki.

Elektryczna czy manualna

Z jednej strony badania wskazują na to, że szczoteczki elektryczne usuwają więcej płytki nazębnej, z drugiej strony przy odpowiedniej higienie, także za pomocą tej tradycyjnej, problemy z zębami nie powinny występować. Wiele zależy więc od preferencji. Szczoteczki elektryczne zajmują na pewno więcej miejsca i trzeba pamiętać o ich ładowaniu. Używając manualnych, warto nauczyć się prawidłowego sposobu mycia zębów. Powinno się to robić ruchami wymiatającymi, nie zaś okrężnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć − trzy =