Jak wybrać dobrą szczoteczkę do zębów?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Jak wybrać dobrą szczoteczkę do zębów?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mamy jedne zęby na całe życie. Trzeba więc o nie odpowiednio dbać już od dzieciństwa. Nabieranie odpowiednich nawyków zaprocentuje na przyszłość. Istotny jest zatem właściwy sposób szczotkowania oraz używanie dobrej jakości akcesoriów. Nie bez znaczenia jest więc to, z czego są wykonane – mają przecież kontakt z ustami. Jak dokonać najlepszego wyboru?

Odpowiedni materiał

Szczoteczki powinno się wymieniać mniej więcej co trzy miesiące. Jednak tanie, plastikowe produkty ze sklepowych półek często już po kilkukrotnym wykorzystaniu ranią dziąsła i w zasadzie nie nadają się do użytku. Do tego każda z nich rozkłada się około 500 lat. Dlatego dla tych, którzy pragną dbać o środowisko, wartą rozważenia propozycją są produkty wykonane z naturalnych materiałów. Nadaje się do tego bambus lub nylon, który produkowanych jest z szybko rosnących roślin. Szeroki wybór takich produktów można znaleźć na stronie: https://jestem.bio/.

Profesjonalny budowa

Zwrócić należy uwagę także na odpowiedni układ włosia. Gęste lepiej myją zęby, a także wolniej się zużywają. Nie bez znaczenia będzie też ergonomia samej rączki i główki.

Elektryczna czy manualna

Z jednej strony badania wskazują na to, że szczoteczki elektryczne usuwają więcej płytki nazębnej, z drugiej strony przy odpowiedniej higienie, także za pomocą tej tradycyjnej, problemy z zębami nie powinny występować. Wiele zależy więc od preferencji. Szczoteczki elektryczne zajmują na pewno więcej miejsca i trzeba pamiętać o ich ładowaniu. Używając manualnych, warto nauczyć się prawidłowego sposobu mycia zębów. Powinno się to robić ruchami wymiatającymi, nie zaś okrężnymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odgrodzić kwiaty w ogrodzie?
Jak odgrodzić kwiaty w ogrodzie?
Piękny, zadbany ogród cieszy oczy i daje szansę na odpoczynek w miłej, sielskiej atmosferze. Rabaty i grządki powinny jednak zostać […]
Polecamy