Jak z pomysłem zaaranżować pokój dziecka?

Urządzając pokój dla dziecka, chcemy zrobić to perfekcyjnie, dopasować każdy szczegół. Nic dziwnego, w końcu dla naszych dzieci chcemy jak najlepiej. Często jednak to wyzwanie nas przerasta, bo o ile łatwo jest urządzić pokoik niemowlęciu, tak dużo cięższe okazuje się przygotowanie pokoju kilkulatka, często z humorkami i próbującego postawić na swoim. Musimy pamiętać, że pokój dziecka powinien zawierać w sobie parę cech. 

Na co zwrócić uwagę w kwestii wystroju?

Przede wszystkim, stawiajmy na funkcjonalność – starajmy się wydzielić osobną strefę do snu, nauki i zabawy. Wykorzystajmy przestrzeń do maksimum choćby dołączając do niej pasującą do reszty mebli pufę np. ze strony https://pufy.pl/63-fotele-dla-dzieci. Oczywiście, pokój dziecka musi być po prostu ładny, pełen kolorów – raczej szarości i ponure kolory niech pójdą tym razem w odstawkę. Z drugiej strony nie popadajmy w skrajności, neonowe czy jaskrawe kolory też tu raczej nie pasują. Wybierajmy też takie farby, z których łatwo zmyjemy zabrudzenia czy rysunki małych artystów. Pokój dziecka ma mu się kojarzyć z radością, bezpieczeństwem, beztroską – sprawmy, żeby poprzez dobór różnych dodatków tak właśnie było, te cztery ściany mają być dla dziecka bezpieczną przystanią. Świetnym dodatkiem może być pufa dla dzieci – dzięki niej możemy zaaranżować np. strefę odpoczynku. Duży wybór kształtów czy kolorów puf sprawi, że z łatwością znajdziemy tą idealną do pokoju naszego dziecka. Weźmy pod uwagę również zdanie dziecka, w końcu to ono będzie przebywać w tym pokoju najwięcej, to jemu ma się podobać otaczające go wnętrze. 

Obecnie projektanci wnętrz stawiają raczej na trzymanie się jednej stylistyki. Zróbmy tak również w przypadku pokoju malucha, sprawmy, że wszystko będzie ze sobą współgrać i tworzyć ładną całość. To bardzo ważne, bo może nauczyć dziecka dbania o porządek i zasady, że każda rzecz ma swoje miejsce. Pamiętajmy też, żeby pozbyć się z zasięgu dziecka wszystkich elementów, które mogą mu zrobić krzywdę. Starajmy się wybierać takie meble, dodatki czy zabawki, które posiadają atesty czy certyfikaty bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − trzynaście =