Jak z pomysłem zaaranżować pokój dziecka?

Urządzając pokój dla dziecka, chcemy zrobić to perfekcyjnie, dopasować każdy szczegół. Nic dziwnego, w końcu dla naszych dzieci chcemy jak najlepiej. Często jednak to wyzwanie nas przerasta, bo o ile łatwo jest urządzić pokoik niemowlęciu, tak dużo cięższe okazuje się przygotowanie pokoju kilkulatka, często z humorkami i próbującego postawić na swoim. Musimy pamiętać, że pokój dziecka powinien zawierać w sobie parę cech. 

Na co zwrócić uwagę w kwestii wystroju?

Przede wszystkim, stawiajmy na funkcjonalność – starajmy się wydzielić osobną strefę do snu, nauki i zabawy. Wykorzystajmy przestrzeń do maksimum choćby dołączając do niej pasującą do reszty mebli pufę np. ze strony https://pufy.pl/63-fotele-dla-dzieci. Oczywiście, pokój dziecka musi być po prostu ładny, pełen kolorów – raczej szarości i ponure kolory niech pójdą tym razem w odstawkę. Z drugiej strony nie popadajmy w skrajności, neonowe czy jaskrawe kolory też tu raczej nie pasują. Wybierajmy też takie farby, z których łatwo zmyjemy zabrudzenia czy rysunki małych artystów. Pokój dziecka ma mu się kojarzyć z radością, bezpieczeństwem, beztroską – sprawmy, żeby poprzez dobór różnych dodatków tak właśnie było, te cztery ściany mają być dla dziecka bezpieczną przystanią. Świetnym dodatkiem może być pufa dla dzieci – dzięki niej możemy zaaranżować np. strefę odpoczynku. Duży wybór kształtów czy kolorów puf sprawi, że z łatwością znajdziemy tą idealną do pokoju naszego dziecka. Weźmy pod uwagę również zdanie dziecka, w końcu to ono będzie przebywać w tym pokoju najwięcej, to jemu ma się podobać otaczające go wnętrze. 

Obecnie projektanci wnętrz stawiają raczej na trzymanie się jednej stylistyki. Zróbmy tak również w przypadku pokoju malucha, sprawmy, że wszystko będzie ze sobą współgrać i tworzyć ładną całość. To bardzo ważne, bo może nauczyć dziecka dbania o porządek i zasady, że każda rzecz ma swoje miejsce. Pamiętajmy też, żeby pozbyć się z zasięgu dziecka wszystkich elementów, które mogą mu zrobić krzywdę. Starajmy się wybierać takie meble, dodatki czy zabawki, które posiadają atesty czy certyfikaty bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × cztery =