Urządzamy stylowy salon

Salon spełnia wiele funkcji, służy do odpoczynku, zabawy i często także jako miejsce do spożywania posiłków z częścią jadalnianą. Stylowy salon nie musi być urządzony w aktualnych trendach, ale przede wszystkim wygodnie i tak, aby stylem pasował do jego mieszkańców. Przedstawiamy krótki poradnik, jak urządzić stylowy salon.

Krok 1 Wybór najważniejszych mebli

W salonie powinny się znaleźć kanapa, stolik kawowy, nastrojowe oświetlenie, a jeśli ma oddzielnej jadalni, także stół i krzesła. Warto także zaplanować miejsce na fotele, które przydadzą się do codziennego relaksu przy książce, a także kiedy przyjdą goście. Designerskie fotele to meble, które dodają stylu każdemu wnętrzu, niezależnie od sposobu jego urządzenia. Kolory meble powinny pasować do koloru na ścianach i podłogi. Może być to zupełnie kontrastujący kolor, ale dobrze zgrywać się z resztą. Ważny jest minimalizm. Wybierając meble do jadalnianej części, można nieco zaszaleć. Nowoczesne krzesła nie muszą być identyczne.

Nowoczesne mieszkania i domy są projektowane tak, aby salon stanowił połączenie z kuchnią. W takich wnętrzach trzeba pamiętać, aby wszystko ze sobą współgrało. Meble w salonie powinny być zbliżone kolorem, strukturą lub materiałem, z którego je wykonano do tych kuchennych.

Krok 2 Planowanie przestrzeni

Wybrane do salonu meble trzeba odpowiednio ustawić. Jest to ważny etap, gdyż decyduje o funkcjonalności całego pomieszczenia. Duże meble najlepiej postawić przy ścianie. Świetnym pomysłem jest podział przestrzeni za pomocą dodatków. Sprawdzą się do tego zwłaszcza dywany. Osobno trzeba wydzielić strefę wypoczynkową, osobno z kolei jadalnianą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 2 =