Wybór płytek do łazienki

Budowa domu, remont mieszkania, aranżacja wnętrz — każdy z nas z pewnością w jakimś etapie swojego życia spotkał lub spotka się z tymi wyzwaniami! Oprócz kwestii związanych z wyborem odpowiednich mebli, czy kolorów ścian, dochodzi szereg decyzji, które musimy podjąć. Warto pamiętać również o tym, aby wybierać takie materiały, które posłużą nam przez lata i pamiętać o zasadzie, że taniej wcale nie oznacza lepiej. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam, jakie płytki do łazienki wybrać i na co zwrócić uwagę, aby jak najlepiej odgrywały swoją rolę.

 

Wybór płytek do łazienki — na co zwrócić uwagę?

 

Jaki rodzaj płytek wybrać?

TERAKOTA
To rozwiązanie, po której najczęściej sięgamy, wybierając płytki podłogowe. Taki rodzaj płytek produkowany jest z drobnoziarnistej gliny, którą po uformowaniu wielokrotnie się wypala. Z pewnością są odporniejsze na działanie środków chemicznych.

CERAMIKA
Płytki z ceramiki są najczęściej wybierane do okładziny ścian. Stanowią świetny sposób na to, aby dbać o czystość i porządek w łazience. Nie musimy martwić się o zacieki z wody, czy odpryskującą farbę. Każde pomieszczenie, które narażone jest na parę wodną, wymaga specjalnych materiałów, które nie doprowadzą go do powstawania pleśni oraz zanieczyszczeń.

GRES
Gres porcelanowy bywa często droższy niż wcześniej opisywane rodzaje. Płytki wykonane z gresu często stosuje się w łazienkach o dużej powierzchni – w hotelach, restauracjach itp.

Kafelki czy płytki?

Wiele osób nie odróżnia kafli od płytek, ponieważ różnica jest praktycznie niewidoczna. Kafle najczęściej wykorzystujemy w kuchni lub łazience, ale jako element ozdobny np. z jakimś deseniem. Z pewnością możemy połączyć wykończenie łazienki płytkami oraz kafelkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + 8 =