Czy rolety mogą wpływać na wysokość rachunków za ogrzewanie?

Ogrzanie mieszkania potrafi wygenerować ogromne koszty. Jest to jednak konieczność, gdyż w przeciwnym przypadku można narazić się na przeziębienie i spory dyskomfort. Warto jednak stosować sposoby, które pomogą zaoszczędzić choć trochę pieniędzy. Jednym z nich jest instalacja rolet. Na czym jednak polega ich rola w obniżaniu wysokości rachunków za ogrzewanie?

Mechaniczna bariera przed zimnem

Rolety stanowią dodatkową warstwę izolacyjną, zmniejszającą straty ciepła. Są dużo lepsze od klasycznych zasłon, ponieważ nie zastawiają grzejnika i nie zaburzają dzięki temu cyrkulacji powietrza. Jak jednak wybrać odpowiedni model? Otóż idealne rozwiązanie stanowią rolety dzień noc. Mogą bowiem zasłaniać okna o dowolnej porze, przepuszczając jednak wystarczającą ilość światła słonecznego. Zatrzymują zimno, jakie dostaje się do mieszkania przez szyby, przez co w środku jest znacznie cieplej. Umożliwia to zaoszczędzenie nieco pieniędzy na ogrzewaniu.

Jakie jeszcze posiadają zalety?

Warto wspomnieć, że rolety dzień noc sprawdzają się nie tylko jako bariera przed chłodem. Zapewniają również prywatność oraz pozwalają regulować ilość światła, jakie wpada do pomieszczenia. Są świetnym rozwiązaniem między innymi w mieszkaniach ulokowanych na parterze, gdzie każda przechodząca osoba może zajrzeć do środka pokoju, jeżeli okno nie jest zasłonięte. Idealnie sprawdzają się na poddaszach, gdzie występują kłopotliwe do zagospodarowania skosy. Łatwo się je montuje oraz czyści oraz nie wymagają one prasowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =