Jakie zabiegi wykonuje stomatolog?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Jakie zabiegi wykonuje stomatolog?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dentysta jest ekspertem w dziedzinie zębów, więc wie, jakie zabiegi są potrzebne, aby utrzymać zęby w zdrowiu i nadać im jak najlepszy wygląd. Dentysta wyjaśni, jakich zabiegów potrzebujesz i dlaczego są one ważne. Dentysta może również udzielić Ci porady, jak dbać o zęby w domu.

Oto kilka najczęstszych zabiegów, które może wykonać dentysta:

Badanie 

Wykonuje się pełne badanie, aby ocenić aktualny stan zdrowia pacjenta, przejrzeć jego historię medyczną i określić, czy należy przeprowadzić jakieś leczenie.

Czyszczenie

Regularne czyszczenie pomaga zapobiegać próchnicy i chorobom dziąseł poprzez usuwanie płytki nazębnej z zębów i dziąseł. Higienistka używa miękkiej szczoteczki, aby delikatnie usunąć płytkę nazębną z zębów po zastosowaniu fluoru, który wzmacnia szkliwo zębów i pomaga zapobiegać ubytkom.

Leczenie fluorem 

Fluor wzmacnia szkliwo zębów i pomaga zapobiegać ubytkom, ponieważ czyni je bardziej odpornym na ataki kwasów. Większość dzieci otrzymuje fluor poprzez wodę pitną, ale wielu dorosłych potrzebuje dodatkowego leczenia fluorem, jeśli nie piją wystarczającej ilości wody z fluorem (np. wody z kranu).

Wypełnienia

Czasami próchnica zębów postępuje przez zewnętrzną warstwę szkliwa do wewnętrznych warstw zębiny pod szkliwem. Aby naprawić takie ubytki, dentysta wypełnia je materiałem z żywicy kompozytowej, który pasuje do koloru naturalnych zębów. 

Jeśli chcesz skorzystać z gabinetu stomatologicznego Tychy, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów w tym zakresie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kurs e-commerce – co warto wiedzieć?
Kurs e-commerce – co warto wiedzieć?
Dzięki akademii e-commerce otrzymasz odpowiednią wiedzę i umiejętności, by móc wykorzystać internet do sprzedaży swoich produktów i usług. Można to […]
Polecamy