Jakie są rodzaje przenośników magazynowych?

Pieniądze i biznes
osrodek-wiedzy
Jakie są rodzaje przenośników magazynowych?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przenośniki magazynowe to maszyny, które znajdują zastosowanie w halach magazynowych, magazynach i fabrykach. Służą one do transportu towarów z jednego obszaru do drugiego. Na rynku dostępne są różne rodzaje przenośników magazynowych, z których każdy ma swoje zalety i wady. Niektóre z najczęstszych typów obejmują przenośniki rolkowe, przenośniki taśmowe, przenośniki śrubowe i przenośniki łańcuchowe bezkońcowe.

Przenośnik rolkowy 

Przenośniki rolkowe wykorzystują rolki do przenoszenia produktów z jednej lokalizacji do drugiej. Tego typu przenośniki mają stałą prędkość i mogą bez problemu przemieszczać się na duże odległości. Przenośniki rolkowe są również bardzo oszczędne, ponieważ wymagają mniej konserwacji niż inne rodzaje przenośników. Jedyną wadą przenośników rolkowych jest to, że nie mogą one łatwo poruszać się w górę lub w dół zbocza lub po stromym nachyleniu.

Przenośnik taśmowy 

Przenośniki taśmowe wykorzystują taśmy do przenoszenia produktów z jednego miejsca na drugie. Przenośniki taśmowe są bardzo wszechstronne, ponieważ mogą być używane w pomieszczeniach lub na zewnątrz i mogą być używane na płaskich powierzchniach, jak również na nierównym terenie, takim jak zbocza lub stoki górskie. Główną zaletą przenośników taśmowych jest to, że mogą one przenosić cięższe ładunki niż inne rodzaje systemów magazynowych, ponieważ mają większą pojemność niż inne rodzaje systemów magazynowych, takich jak rolkowe.

Jeśli chcesz je posiadać w swoim magazynie, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://meta-online.pl/produkty/przenosniki-magazynowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Salon w stylu skandynawskim – jakie meble wstawić?
Salon w stylu skandynawskim – jakie meble wstawić?
Pozorna prostota stylu skandynawskiego zachęca właścicieli pomieszczeń do przenoszenia go także do swoich domów. Naturalne, jasne barwy i wykorzystanie drewna […]
Polecamy