Magazyn – jak usprawnić wszelkie prace fizyczne?

W magazynach odbywa się nie tylko składowanie towarów, ale również nieustanny ich rozładunek i załadunek. Zatrudnione tam osoby są zatem zmuszone do wykonywania wyjątkowo ciężkiej pracy fizycznej. Na szczęście istnieją pewne określone rozwiązania technologiczne, które pozwalają w znacznym stopniu odciążyć ludzi, podnosząc tym samym ich efektywność i zadowolenie z pracy. Znakomitym przykładem są choćby rozmaite wózki transportowe, dostępne w ofercie takiej jak na przykład: https://agromech.com.pl/12-wozki-reczne-i-wozki-transportowe.

Gwarancja szybkiego wzrostu wydajności

Wspomniane we wstępie wózki transportowe służą do komfortowego przewożenia ładunków z miejsca na miejsce (np. z regału na palety lub do samochodu dostawczego). Najlepiej sprawdzają się modele platformowe i taczkowe, ponieważ posiadają funkcjonalne koła pneumatyczne oraz wystarczająco dużą powierzchnię użytkową. Pojazdy te wyraźnie skracają podstawowe czynności logistyczne, a przy okazji oszczędzają siły i zdrowie pracowników magazynu.

Innym niezwykle ciekawym rozwiązaniem są w pełni zautomatyzowane linie pakujące i foliujące towary. Nie dość, że odbierają konieczność ręcznego wykonywania tych obowiązków, to na dodatek poprawiają jakość skompletowanych palet. Nie można również nie wspomnieć o drukarkach mobilnych zamontowanych bezpośrednio przy wózkach widłowych. Dzięki nim nie trzeba za każdym razem udawać się w wyznaczone miejsce w celu wydrukowania etykiety. Oto pozostałe wartościowe opcje:

  • czytniki kodów kreskowych – do błyskawicznego i bezbłędnego identyfikowania produktów
  • taśmociągi teleskopowe – sterowane z poziomu pulpitu
  • rampy najazdowe – ułatwiają prace o charakterze przeładunkowym
  • hydrauliczne wysięgniki o zasięgu pionowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jedenaście − osiem =