Jakie działania i rozwiązania oferują profesjonalne usługi poligraficzne?

Pieniądze i biznes
osrodek-wiedzy
Jakie działania i rozwiązania oferują profesjonalne usługi poligraficzne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Usługi poligraficzne są naprawdę bardzo różnorodne. Podstawą w niemal każdej drukarni jest druk cyfrowy, umożliwiający szybką realizację, nawet przy niskim nakładzie. Z kolei najbardziej popularnym rozwiązaniem jest druk offsetowy, czyli przemysłowa metoda druku wykorzystująca technologię naświetlania matryc. Z jej pomocą można w krótkim czasie otrzymać dużą ilość wysokiej jakości wydruków. Pozostaje również ekonomicznym rozwiązaniem przy wysokich nakładach. Wielkoformatowy sprawdza się przy materiałach o znacznej wielkości, np. plakatach, które wykorzystywane są przede wszystkim przy reklamach zewnętrznych. Powstają na tworzywach, które wykazują odporność na działanie czynników atmosferycznych.

Druk UV czy sitodruk?

Druk UV znajduje się także we współczesnej ofercie firmy, jaką jest drukarnia Poznań to jedno z wielu miast, w których realizowana jest tego rodzaju usługa poligraficzna dająca duże możliwości reklamowe. Druk UV, czyli rodzaj druku cyfrowego, wykorzystuje tusze polimerowe i utrwalenie za pomocą nadruku światłem UV, co sprawia, że jest bardziej odporny na ścieranie i wpływ czynników zewnętrznych. W ten sposób powstają przede wszystkim materiały reklamowe outdoorowe, w tym takie jak: banery, papier billboardowy, szkło, a nawet płótno. Ostatnim omawianym rodzajem jest sitrodruk, czyli druk sitowy. To metoda, która polega na aplikowaniu farby na materiał pod wysokim ciśnieniem przy użyciu specjalnego szablonu oraz gęstej siatki produkowanej np. z metalu, nylonu czy poliestru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Niezbędne wyposażenie łazienki
Niezbędne wyposażenie łazienki
Chcąc, aby nasza łazienka była nie tylko pomieszczeniem, w którym będziemy wykonywać cykliczne, codzienne czynności, a jednym z ważniejszych pomieszczeń […]
Polecamy