Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Pieniądze i biznes
osrodek-wiedzy
Jak działa agencja pracy tymczasowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Agencja pracy tymczasowej to firma, która zawiera umowy z pracodawcami w celu zapewnienia pracowników na określony czas. Pracownikiem tymczasowym może być zarówno osoba fizyczna jak i grupa osób.

Pracownicy tymczasowi są często wybierani w przypadku nagłego wzrostu zapotrzebowania na pracowników lub gdy organizacja chce zaoszczędzić pieniądze poprzez posiadanie pracowników krótkoterminowych zamiast zatrudniać kogoś na pełny etat. Zazwyczaj stanowiska tymczasowe można znaleźć w takich branżach jak handel detaliczny, hotelarstwo i produkcja.

Jak działa agencja pracy tymczasowej?

Agencje pracy tymczasowej dostarczają pracowników firmom, które potrzebują ich na krótki okres czasu. Agencja zazwyczaj posiada bazę danych kandydatów, do których może się zwrócić w razie potrzeby. Współpracują również z pracodawcami, aby zapewnić, że odpowiednia osoba zostanie wybrana na dane stanowisko, co może obejmować rozmowy kwalifikacyjne i testy z potencjalnymi kandydatami.

Kiedy pracodawca potrzebuje kogoś na stanowisko, agencja wyśle kandydata na rozmowę. Jeśli pracodawcy spodoba się to, co widzi, wówczas kandydat otrzymuje ofertę pracy. Agencja wystawia firmie rachunek za swoje usługi i pobiera procent od tego, co zostało zapłacone jako prowizję.

Pracownik tymczasowy pracuje dla klienta tak długo, jak wymaga tego umowa, na warunkach uzgodnionych między nim a pracodawcą. Po tym okresie (często kilka miesięcy) pracownik wraca na swoje poprzednie stanowisko w agencji, aż pojawi się inna możliwość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do jakich stylizacji pasują swetry?
Do jakich stylizacji pasują swetry?
Jesień dotarła do nas dość nagle i jeszcze trochę minie, zanim przestawimy się na temperatury niższe od tych letnich. Dobrym […]
Polecamy