Czy rolnicy mogą wziąć maszyny w leasing

Tak już jakoś się utarło, że leasing kojarzony jest najczęściej z samochodami osobowymi, dostawczymi, ciężarowymi, niekiedy z maszynami budowlanymi. Najbardziej popularny jest leasing na samochody, a czy rolnik może wziąć leasing na maszyny potrzebne w gospodarstwie?

Leasing dla rolników na maszyny rolnicze

Leasing na maszyny rolnicze jest dobrym rozwiązaniem dla rolników, którzy chcą zmodernizować swoje gospodarstwo. Należy wiedzieć, że rolnik, który decyduje się na tą formę finansowania, ma do wyboru dwie opcje. Może zdecydować się na leasing maszyn rolniczych operacyjny bądź finansowy. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Leasing dla rolników ma dość uproszczone procedury. Dostęp do tego źródła finansowania ma wielu rolników. Firmy leasingowe nie wymagają ogromnej ilości dokumentów, jak to bywa w przypadku kredytu w banku. Zwykle procedury zakładają przedstawienie takich dokumentów jak: nakaz płatniczy, umowy związane z dzierżawą gruntu. Rolnicy mogą również otrzymać leasing bez krd. Ten rodzaj leasingu przeznaczony jest dla osób ze złą historią kredytową.

Zalety leasingu dla rolników

Ta forma sfinansowania zakupu maszyn rolniczych ma sporo zalet. Do najważniejszych należą: elastyczny program spłat, indywidualne podejście, szybkie i mało skomplikowane procedury, brak dodatkowych zabezpieczeń. Leasing na maszyny rolnicze może być udzielony nawet w sytuacji, kiedy rolnik dopiero rozpoczyna swoją działalność. Istnieje możliwość sfinansowania zarówno nowych, jak i używanych maszyn rolniczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − czternaście =