5 praktycznych mebli do kawalerki

W przypadku kawalerki musimy być w stanie umiejętnie wykorzystać dostępną nam przestrzeń. W tym celu trzeba wykorzystać rozmaite techniki wnętrzarskie. Chodzi mianowicie o dobranie odpowiedniej kolorystyki oraz efektywne wykorzystanie luster i oświetlenia. Nie obejdziemy się również bez zaopatrzenia się w liczne wielofunkcyjne meble. Chodzi o to, aby maksymalnie ograniczyć ilość elementów wyposażenia w naszym mieszkaniu. Musimy je tak ustawić, aby zapewnić wystarczająca duże szlaki komunikacyjne, abyśmy mogli przemieszczać się bez żadnych problemów. W przypadku niektórych kawalerek nabytych na rynku wtórnym warto rozważyć przebudowę ścian. Bardzo często nie będzie to jednak możliwe lub opłacalne. Zanim udamy się na zakupy mebli, powinniśmy dokładnie przeanalizować projekt naszego mieszkania. W czasie naszych zakupów należy kierować się minimalizmem. Najlepiej kupić zaledwie kilka wielofunkcyjnych produktów, które zastąpią większa ilość mebli o ograniczonej funkcjonalności.

Szafy wnękowe w kawalerkach

W przypadku niewielkiego mieszkania na znaczeniu zyskuje wydajne zagospodarowanie całej dostępnej nam przestrzeni. W niektórych kawalerkach mogą wystąpić rozmaite nisze i wnęki o nieregularnych wymiarach. Znacząco utrudnia nam to dopasowanie do nich mebli. Jednakże pozostawienie tej przestrzeni całkowicie pustej nie jest czymś, na co mogą pozwolić sobie właściciele kawalerki. Często konieczne jest kupowanie mebli na zamówienie. Dokładnie mierzymy wymiary naszej wnęki i następnie z tymi informacjami możemy udać się do salonu meblowego. Wspaniałym rozwiązaniem są właśnie szafy wnękowe. Nie tylko pozwalają one efektywnie zagospodarować wnęki o nietypowych rozmiarach, ale również pomieszczą w sobie wiele ubrań i innych przedmiotów. W ten sposób unikniemy nadmiernego zagracenia naszego mieszkania. W przypadku takich szaf najlepszym rozwiązaniem są modele z drzwiami przesuwnymi. Warto rozważyć model z lustrem, aby optycznie powiększyć pokój, w którym znajduje się nasza szafa.

Znaczenie luster w niewielkich mieszkaniach

Jest to doskonały element wyposażenia każdego mieszkania, niezależnie od jego rozmiaru. Oprócz funkcji dekoracyjnej, lustra pełnia także funkcję powiększającą. Docenią to przede wszystkim właściciele niewielkich kawalerek. Powinni oni zakupić jak największe lustro, gdyż to właśnie od jego powierzchni zależy efektywność optycznego wrażenia przestronności. Możemy je powiesić na naszych ścianach lub ewentualnie wybrać szafę z przesuwanymi drzwiami i wbudowanym lustrem. Na rynku dostępne są także inne meble, które zawierają lustro. Przedpokój w kawalerce z pewnością skorzysta na szafce na buty z lustrem. Oprócz zalet wynikających z posiadania kolejnego lustra, mamy możliwość schowania wszystkich par obuwia. Nie będą one zajmowały zbędnego miejsca w naszym pokoju. Dobrym pomysłem jest ustawienie go naprzeciwko okien, jeżeli zależy nam na uzyskaniu lepszych efektów. Właściciele kawalerek muszą korzystać z takich sztuczek, aby ich mieszkanie wydawało się bardziej przestronne.

Oprócz luster trzeba umieć właściwie dobrać barwy mebli i ścian. Należy postawić na jasne kolory, które efektywniej odbijają światło. Najbardziej wskazana jest biała barwa, jeżeli nie posiadamy właściwego oświetlenia w danym pomieszczeniu. W przeciwnym razie można wybrać delikatna pomarańcz lub ewentualnie pastelowy róż. Z kolei podłoga mieszkania powinna być wyłożona panelami w kolorze drewna bukowego. Nawet podczas dobierania innych mebli do naszej kawalerki, należy zwracać uwagę na ich kolorystykę. Nie chcemy przecież, aby zepsuły efekt uzyskany dzięki połączeniu jasnych ścian i luster odbijających naturalne światło. Oprócz barwy duże znaczenie ma także struktura powierzchni mebli i podłogi. W miarę możliwości powinna ona być gładka, gdyż właśnie od takich powierzchni najlepiej odbija się światło.

Przykłady wielofunkcyjnych mebli przydatnych w kawalerce

W strefie wypoczynkowej powinniśmy ustawić narożnik lub sofę z funkcją spania. Wystarczy rozłożyć taki mebel, aby stworzyć dodatkowe miejsce do spania. W taki sposób możemy w jednym pomieszczeniu stworzyć salon i sypialnię. W ciągu dnia sofa pozostaje złożona, a gdy kładziemy się spać, wystarczy ją rozłożyć. W przypadku narożników będziemy mogli o wiele łatwiej ustawić je w naszym mieszkaniu w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Ciekawym pomysłem są także modułowe meble wypoczynkowe. Wybierając pufy ze schowkiem, posłużą nie tylko za dodatkowe siedzenie, ale również jako skrytka na rozmaite drobiazgi. Wszystkie wybrane przez nas meble powinny stwarzać wrażenie mobilności. Nie chcemy, aby były zbyt masywne. Zwykła meblościanka będzie lepszym rozwiązaniem niż masywna komoda. Warto zainwestować w kilka półek, aby efektywniej zagospodarować ściany w naszym mieszkaniu. Lekkie meble będzie nam o wiele łatwiej przestawiać, gdy będziemy chcieli przeprowadzić remont lub zmienić wystrój wnętrza. W przypadku łóżka istotna jest także skrytka, w której będziemy mogli przechowywać pościel. Warto kupić model z wysuwaną szufladę lub ewentualnie skrzynią znajdującą się pod materacem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 5 =