Stół do kuchni – czym kierować się w jego wyborze?

Stół to jeden z najważniejszych elementów kuchni oraz całego domu. Ten mebel to podstawa codziennych rodzinnych spotkań przy domowych posiłkach. Aby zakupić stół, który sprawdzi się nam na wiele lat, warto dobrze przemyśleć jego zakup.

Jaki stół warto wybrać?

Do wyboru mamy mnóstwo różnych opcji – od kształtów prostokątnych, kwadratowe, owalne i okrągłe. Możemy wybrać różne materiały, chociaż z reguły największą popularnością cieszy się drewno. Wiele osób decyduje się na opcję stołu na zamówienie lub też zakup w sklepie online takim jak https://ornali.com/pl/.

Jednym z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań jest nabycie stołu o blacie prostokątnym lub kwadratowym. Taki stół bez problemu ustawimy przy ścianie, dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet w ciasnej kuchni. Modele z okrągłym oraz owalnym blatem są często praktyczniejsze, ale trudniejsze w ustawieniu. Będziemy potrzebować dla nich większego miejsca. Dość popularnym modelem jest w ostatnich latach stół w stylu nowojorskim.

Jeśli posiadamy małą kuchnię, możemy zdecydować się na opcję rozsuwanego blatu. W gronie rodzinnym wystarczy nam mniejsza wersja, a dla gości możemy w razie potrzeby ją rozszerzyć. Wybierając stół kuchenny, stawiajmy przede wszystkim na trwałe oraz stabilne modele. Najlepiej jeśli pod blatem znajduje się specjalny stelaż, który łączy się z nogami.

Zwróćmy uwagę również na wysokość stołu. Musi pozwalać na swobodne opieranie łokci. Blat stołu powinien być twardy, wytrzymały oraz odporny na zabrudzenia. Warto zapytać producenta, czy blat został zabezpieczony przed działaniem wilgoci, wysokich temperatur oraz kwasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − siedem =