Co to jest pellet drzewny?

Pellet drzewny jest to nie tylko ekologiczna i ekonomiczna, ale również nowoczesna alternatywa dla paliw, które są tradycyjnie stosowane do ogrzewania domów mieszkalnych, obiektów użyteczności publicznej czy firm.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że pallet może powstać z różnych rodzajów biomasy: odpadów drewna, pestek, drewna z upraw energetycznych, kory, słomy i łupin orzechów. Oczywiście zdecydowanie najefektywniejszym opałem jest pellet drzewny. Do produkcji tego produktu wykorzystywane są resztki poprodukcyjne z tartaków, a także zakładów stolarskich. Z kolei trociny (surowiec) są suszone, a także sprasowywane pod ciśnieniem do postaci małych granulek.

Uwzględniając właściwości energetyczne pelletu, trzeba go zaliczyć do najbardziej efektywnych źródeł energii. Warto zaznaczyć, że wartość opałowa pelletu drzewnego wynosi ponad 18 MJ/kg. Z kolei mała zawartość wilgoci w pellecie drzewnym powoduje, że jest on efektywniejszym paliwem od drewna.

Korzyści z użytkowania pelletu drzewnego jako źródła energii cieplnej:

  • Oszczędność w porównaniu do innych używanych paliw
  • Komfort użytkowania: czystość użytkowania, przechowywania
  • Łatwość składowania – wystarczy zapewnienie suchego pomieszczenia, a następnie można ustawić worki na paletach. W przypadku większych inwestycji niezbędny będzie silos na pellet
  • Ekologiczne pochodzenie, a także brak zanieczyszczenia środowiska w trakcie procesu produkcji
  • Niska emisję CO2 w trakcie spalania
  • Bezpieczeństwo w użytkowaniu i transporcie.

Bogaty wybór opału znajdziesz na przykład w sklepie Sambudrol. Sprawdź ofertę na stronie: http://www.sambudrol.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × jeden =