Jakie wyposażenie zamieścić w pokoju hotelowym?

Prowadzenie hotelu lub hostelu może przynieść duże dochody, szczególnie jeśli jego siedziba mieści się w popularnym, turystycznym mieście. Jednak jeśli chcesz, aby Twoi goście czuli się dobrze w trakcie pobytu, musisz pamiętać o odpowiednim wyposażeniu. Jakie meble oraz dodatki najlepiej umieścić w pokoju hotelowym?

Meble dostosowane do przestrzeni

Oczywiście to, jakie dodatki umieścimy w pokoju będzie zależało od jego przestrzeni. Jednak w każdym pomieszczeniu muszą się znaleźć łóżka pojedyncze lub też małżeńskie, w końcu goście muszą na czymś spać. Przy łóżku warto ustawić stolik nocny, najlepiej z szufladą lub szafką, w której goście będą mogli trzymać rzeczy osobiste. Jeżeli tylko pokój jest odpowiednio duży, to należy zaadaptować w nim strefę relaksu. Może to być na przykład stolik kawowy i dwa wygodne fotele.

W przypadku pokoju o mniejszej powierzchni wystarczające będą pufy, które nie zajmują zbyt wiele miejsca, ale można na nich wygodnie przysiąść. Nie możesz zapomnieć również o meblu do przechowywania odzieży. Najmniej miejsca zajmują szafy wnękowe, robione na wymiar, które można zamontować na jednej ze ścian pomieszczenia

. Jeżeli taka opcja nie wchodzi w grę, to warto chociaż umieścić w pokoju wąską szafę z wieszakiem na ubrania oraz komodę, do przechowywania mniejszych sztuk odzieży. Na takim meblu można dodatkowo ustawić telewizor, z którego większość gości z pewnością się ucieszy. Pamiętaj także o instalacji lustra, które służy nie tylko do przeglądania się, ale też może optycznie powiększyć pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 11 =