Najciekawsze pomysły na prezent komunijny

Styl życia
osrodek-wiedzy
Najciekawsze pomysły na prezent komunijny
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chociaż wielu osobom wydarzenia takie jak Chrzest Święty lub Komunia kojarzą się w dużej mierze z niezbyt trafionymi prezentami w postaci quadów czy rowerów, to całkiem spore grono osób podczas wręczania upominku wciąż kieruje się tradycją. Do najczęściej wybieranych podarunków należą oczywiście różne wydania Pisma Świętego, złote lub srebrne łańcuszki oraz medaliki, jednak nie tylko. Po jakie podarunki o charakterze religijnym najczęściej sięgają Polacy?

Komunia Święta – co podarować młodemu człowiekowi w tym ważnym dniu?

Wszystkim dzieciom, które przystępują do tego niezwykle ważnego w życiu każdego katolika sakramentu, warto wręczyć taki prezent, który nie tylko będzie przywoływał piękne wspomnienia, ale też pozwoli na skorzystanie z niego w przyszłości. Idealnym do tego celu może być wspomniany łańcuszek z medalikiem, różaniec, który przyda się w czasie modlitwy lub bardzo popularne obrazki srebrne z wizerunkami świętych. Podobizna Matki Boskiej, Jezusa czy św. Józefa może z powodzeniem znaleźć swoje miejsce w pokoju dziecka, a przy okazji przysłużyć się podczas codziennego pacierza. Obrazki tego rodzaju można zakupić zarówno w postaci klasycznego wizerunku w drewnianej lub metalowej ramce, jak również jako specjalnie wytopioną, srebrną podobiznę świętych lub aniołów. Taka pamiątka z pewnością nie tylko przypadnie do gustu każdemu dziecku i rodzicowi, ale na dodatek będzie towarzyszyć młodemu człowiekowi przez całe jego życie, przywołując wspaniały moment przyjęcia Ciała Chrystusa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Tkaniny węglowe, aramidowe i szklane – różnice
Tkaniny węglowe, aramidowe i szklane – różnice
Tkaniny mogą być wykonane z nowoczesnych i z bardzo funkcjonalnych materiałów, dzięki temu posiadają swoje unikalne właściwości. Jednym z takich […]
Polecamy