Co ćwiczyć, aby nadmiernie nie obciążyć stawów?

Ćwiczenia fizyczne na siłowni lub na świeżym powietrzu, np. bieganie, bywają bardzo obciążające dla stawów. Osoby, które nie mają dużego doświadczenia w sporcie i dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością, mogą narazić się na kontuzje lub nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Na szczęście istnieje nowoczesna metoda treningowa, która łączy delikatne, nieobciążające ćwiczenia z dużym wysiłkiem. Tą formą aktywności jest elektrostymulacja mięśni.

Jak działa ten nowoczesny trening?

W czasie EMS specjalny kombinezon wysyła impulsy elektryczne do włókien mięśniowych, wzmacniając je i pobudzając do dużej aktywności. Wszystko to połączone jest z prostymi ćwiczeniami, które nie obciążają karku, kręgosłupa czy stawów. Dzięki temu jest to idealna metoda dla osób niedoświadczonych, o słabszej kondycji czy nawet starszych. Ćwiczenia, oferowane przez https://impulsetraining.pl/studio/warszawa/, odbywają się pod okiem trenera, dzięki czemu są bezpieczne i dopasowane do możliwości danej osoby. Nie ma obaw o kontuzje, zakwasy czy nadwyrężenie stawów. Ciało podejmuje duży wysiłek, dzięki czemu EMS można wykorzystać do modelowania swojej sylwetki czy odchudzania. Treningi tego typu wzmagają metabolizm, który utrzymuje się na wysokim poziomie nawet dobę po zakończeniu sesji.

Elektrostymulacja pobudza organizm i dodaje energii. To również świetna metoda na relaks po ciężkim dniu. Treningi EMS są odpowiednim wyborem dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem bez ryzyka kontuzji czy dużego zmęczenia. Na elektrostymulację często decydują się osoby po różnego rodzaju urazach, aby szybciej wrócić do pełnej sprawności fizycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

siedem + dziewiętnaście =