Jakie kierunki można studiować w Anglii?

W ostatnich latach coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zagraniczne studia. W przypadku polskich studentów najpopularniejszym kierunkiem jest Anglia. Wpływ na to ma wiele czynników. Jednym z nich jest przystępność języka, z którym mamy kontakt od najmłodszych lat w telewizji, szkole, a często także na wyjazdach zagranicznych.

Poza tym, angielskie uniwersytety od wielu lat cieszą się opinią jednych z najlepszych na świecie, dlatego studiowanie w tym miejscu zawsze będzie miało pozytywny wpływ na dalszą karierę zawodową. Listę wartych uwagi uczelni można znaleźć na https://swift.edu.pl.

Jedynym problemem, który może pojawić się przy podejmowaniu decyzji, jest to na jaki kierunek studiów się zdecydujemy. Dzieje się tak, ponieważ angielskie uniwersytety oferują bardzo różnorodne możliwość.

Informatyka

Jest to bardzo przyszłościowa dziedzina nauki, jako że przewiduje się, że za kilkadziesiąt lat większość obowiązków ludzkich będzie możliwa do wykonania zdalnie. Poza tym, obecnie zapotrzebowanie na rynku pracy na utalentowanych informatyków jest ogromne, więc nawet ci z nieco mniejszymi umiejętnościami znajdą coś dla siebie. Dostępne kierunki obejmują między innymi tworzenie gier komputerowych i aplikacji mobilnych, bezpieczeństwo sieciowe, zastosowanie systemów informatycznych w biznesie czy informatykę śledczą.

Prawo

Kolejnym wartym rozważenia kierunkiem do studiowania jest prawo. Po jego ukończeniu, otworzą się przed tobą różne ścieżki kariery. Będziesz mógł poszukać pracy w sądzie, jak również w przeróżnych instytucjach, korporacjach czy w mediach. Dużą zaletą i często przewagą angielskich uczelni prawniczych nad ich polskimi odpowiednikami jest ilość zajęć praktycznych, podczas których możesz nabrać obycia w realnych sytuacjach. Jedynym minusem tego kierunku jest to, że z reguły jest on oblegany przez chętnych i zapewnienie sobie miejsca na dobrym uniwersytecie może wymagać bardzo dobrych wyników na egzaminach.

Psychologia

Innym interesującym kierunkiem wartym studiowania poza granicami naszego kraju jest psychologia, W dzisiejszym świecie coraz więcej ludzi zmaga się z problemami mentalnymi, depresją, chronicznym strachem czy stresem, dlatego studia psychologiczne w Anglii mogą okazać się bardzo przydatne nie tylko z perspektywy szukania pracy ale również w codziennym życiu.Ukończenie tego kierunku nie musi koniecznie oznaczać pracy z pacjentami. Po psychologii możemy również zostać coachem, trenerem, pracować w hr, marketingu, reklamie, w szkole czy poradni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 1 =