Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnituru?

Garnitur to obowiązkowy element męskiej garderoby – nie może go zabraknąć zarówno w szafie dorosłego mężczyzny, jak i chłopca. Dobrze dobrany powinien idealnie leżeć, podkreślając męskie atuty. Kwestia ta okazuje się szczególnie ważna w przypadku dzieci – wielu rodziców kupuje garnitur nieco większy, kierując się przede wszystkim tym, że dzieci szybko rosną. Niestety, jest to błąd. Na co zatem zwracać uwagę, by garnitur dla chłopca był dopasowany i zbyt szybko nie okazał się zbyt mały?

Sylwetka, wiek, okazja

Planując zakup chłopięcego garnituru należy zwrócić uwagę na budowę dziecka – szczupły chłopiec powinien mieć inny model niż nieco pulchniejszy. Równie ważna jest sytuacja, w której przedmiotowy garnitur będzie zakładany. Jeśli jest to Pierwsza Komunia Święta czy wesele w rodzinie, najlepiej kupić garnitur bezpośrednio przed uroczystością. Należy przy tym pamiętać, że garnitur chłopięcy nie może być ani zbyt ciasny, ani też zbyt luźny. Ważny jest także komfort i wygoda podczas noszenia.

Istotną kwestią podczas wyboru garnituru, jest długość marynarki, która powinna sięgać do połowy uda. Chłopcy o nieco niższym wzroście mogą nosić krótsze modele – pozwoli to optycznie wydłużyć sylwetkę. Jeśli natomiast młody mężczyzna jest nieco pulchniejszy, warto wybierać marynarki z wcięciem na wysokości talii.

Dopełnieniem marynarki są oczywiście spodnie – w tym przypadku najważniejsze są nogawki. Nie mogą być one zbyt długie, gdyż tworzą się wówczas nieestetyczne zagięcia na wysokości kostek. Kant powinien stanowić prostą linię, biegnącą od pasa do butów. Biorąc pod uwagę fakt, że chłopcy często mają nieproporcjonalną sylwetkę, garnitur najlepiej kompletować dobierając indywidualnie marynarkę i spodnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 2 =