Astrofotografia z wykorzystaniem teleskopu – powinieneś spróbować!

Rozrywka i hobby
osrodek-wiedzy
Astrofotografia z wykorzystaniem teleskopu – powinieneś spróbować!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli od dawna jesteś obserwatorem nocnego nieba i lubujesz się w fotografii, to zapewne wiesz, że oko nie jest obiektywem zmiennoogniskowym, przez co jednocześnie, nie jest najlepszym narzędziem do obserwacji gwiazd i planet. Jeśli chcesz podejść bliżej do wszechświata, a co najlepsze uwiecznić go tak, jak nie zrobił tego nikt, połącz teleskop z aparatem!

Nie musisz mieć teleskopu Hubble’a!

Niejeden podstawowy teleskop z odpowiednim wejściem jest w stanie sprostać Twoim potrzebom. Jeśli jesteś nowy w astronomii i astrofotografii, to polecamy mały teleskop renomowanej marki na start. Pozwoli Ci to nauczyć się podstaw astrofotografii i umożliwi wykonanie dobrych zdjęć Księżyca i planet.

Jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś żadnych zdjęć astrofotograficznych, to zalecamy, abyś przed rozpoczęciem tej przygody prześledził Internet pod kątem blogów, które poruszają temat astrofotografii, to prawdziwa kopalnia wiedzy. Możesz również znaleźć kilka przydatnych wskazówek w naszym przewodniku o tym, jak robić świetne zdjęcia lustrzanką lub smartfonem.

Apart również ma znaczenie

Nie każdy może pozwolić sobie na topowy aparat, który potrafi kosztować bagatela ponad 30 tys. złotych, dlatego podpowiadamy, że wystarczy aparat o 6-krotnie niższej wartości, aby rozpocząć zabawę! Konieczne jest jednak śledzenie wątku dotyczącego modyfikacji matrycy aparatu, gdyż, aby fotografować kosmos, musimy pozbyć się filtra IR, który znacząco fotografowanie utrudnia, jednakże to już temat na osobny wpis.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie mechanizmy w samochodzie umożliwiają jego rozruch?
Jakie mechanizmy w samochodzie umożliwiają jego rozruch?
Aby samochód mógł zacząć pracę, potrzebuje mechanizmu rozruchowego. Składa się on z kilku elementów, których sercem jest rozrusznik. Jak sama […]
Polecamy