Czaszki dekoracyjne – wyróżnij się swoim poczuciem humoru

Motyw czaszki to jeden z najpopularniejszych elementów ozdobnych w kulturze motocyklowej. Spotkać je można na naszywkach, brelokach, biżuterii i bandanach. Występują też w postaci dekoracyjnych, realistycznych i starannie wykonanych figurek. Mimo skojarzeń, jakie wywołują, często przedstawiane są w formie humorystycznej.

Dlaczego właśnie czaszka?

Czaszka to tajemniczy symbol przemijania i śmierci ważny dla ludzi w różnych kulturach. Wykorzystywana jest też w roli przestrogi przed jakimś zagrożeniem. Czaszki bardzo wcześnie pojawiły się w kulturze motocyklistów, którzy potrzebowali wyrazić swoje nastroje po zakończeniu II wojny światowej oraz zaznaczyć swój bunt wobec niektórych zasad społecznych. Od zawsze wywoływały pewien niepokój i respekt wobec kierowców, którzy się nimi przyozdabiali.

Czaszki ozdobne

Czaszka przybrana rozmaitymi nakryciami głowy i atrybutami może być wyjątkową ozdobą domu lub stanowić ciekawy, zabawny prezent dla bliskiej osoby. Popularne są te noszące cylindry, hełmy, okulary lub fantazyjne fryzury. Czaszka w maseczce i nakryciu głowy chirurga może być idealnym wyborem dla lekarza i zarazem fana motocykli. Zaś zadziorna ozdoba z czarną bandaną i opaską na oko może przypaść do gustu fanom filmów o piratach. Czaszka w czapce świętego Mikołaja będzie z kolei doskonałą ozdobą bożonarodzeniową. W sklepach występują nawet świecące czaszki led. Bogaty wybór tego typu akcesoriów ozdobnych znaleźć można pod adresem: https://motozloty.com/czachy-czaszki-c-128_18.html

Czaszka to wyjątkowa ozdoba, która nie musi być wcale interpretowana zbyt poważnie. Warto czasem z przymrużeniem oka podejść do nawet najgroźniejszych symboli. Dobrze jest się czasem bać, ale ważne jest też, żeby dużo się śmiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście + jedenaście =