Czaszki dekoracyjne – wyróżnij się swoim poczuciem humoru

Motyw czaszki to jeden z najpopularniejszych elementów ozdobnych w kulturze motocyklowej. Spotkać je można na naszywkach, brelokach, biżuterii i bandanach. Występują też w postaci dekoracyjnych, realistycznych i starannie wykonanych figurek. Mimo skojarzeń, jakie wywołują, często przedstawiane są w formie humorystycznej.

Dlaczego właśnie czaszka?

Czaszka to tajemniczy symbol przemijania i śmierci ważny dla ludzi w różnych kulturach. Wykorzystywana jest też w roli przestrogi przed jakimś zagrożeniem. Czaszki bardzo wcześnie pojawiły się w kulturze motocyklistów, którzy potrzebowali wyrazić swoje nastroje po zakończeniu II wojny światowej oraz zaznaczyć swój bunt wobec niektórych zasad społecznych. Od zawsze wywoływały pewien niepokój i respekt wobec kierowców, którzy się nimi przyozdabiali.

Czaszki ozdobne

Czaszka przybrana rozmaitymi nakryciami głowy i atrybutami może być wyjątkową ozdobą domu lub stanowić ciekawy, zabawny prezent dla bliskiej osoby. Popularne są te noszące cylindry, hełmy, okulary lub fantazyjne fryzury. Czaszka w maseczce i nakryciu głowy chirurga może być idealnym wyborem dla lekarza i zarazem fana motocykli. Zaś zadziorna ozdoba z czarną bandaną i opaską na oko może przypaść do gustu fanom filmów o piratach. Czaszka w czapce świętego Mikołaja będzie z kolei doskonałą ozdobą bożonarodzeniową. W sklepach występują nawet świecące czaszki led. Bogaty wybór tego typu akcesoriów ozdobnych znaleźć można pod adresem: https://motozloty.com/czachy-czaszki-c-128_18.html

Czaszka to wyjątkowa ozdoba, która nie musi być wcale interpretowana zbyt poważnie. Warto czasem z przymrużeniem oka podejść do nawet najgroźniejszych symboli. Dobrze jest się czasem bać, ale ważne jest też, żeby dużo się śmiać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziesięć + dziewiętnaście =