Jaką żywność można kupić na promocji?

Chyba już nikt nie pyta, czy opłaca się kupować w trakcie promocji, bo jest oczywiste, że tak. Jednak zanim popędzimy z koszykiem między półki, warto zastanowić się, jakie produkty żywnościowe warto kupić, korzystając z obniżonej ceny. Czasem zdarza się, że zachęceni atrakcyjną zniżką zaopatrzymy się w coś, co nie do końca jest nam potrzebne i w końcu ląduje w koszu. Jak tego uniknąć? Okazuje się, że to proste.

Sprawdź ofertę promocyjną

Zanim wybierzemy się do sklepu, warto najpierw sprawdzić, co w danym okresie jest w promocji. Można zajrzeć na stronę sklepu, do aplikacji (niektóre dyskonty i supermarkety mają takie), a wreszcie do gazetki. To świetne źródło wiedzy. Na spokojnie można w ten sposób zaplanować tańsze zakupy, zrobić listę i policzyć ile faktycznie zaoszczędzimy.

Dlatego nie zapominajmy, wychodząc ze sklepu, że na półce jest bezpłatna gazetka Dino, która informuje o bieżących lub najbliższych promocjach. Wiele sklepów ma taki informator dostępny także online. Na przykład z aktualną ofertą Tesco można zapoznać się tutaj https://tesco.gazetkapromocyjna.com.pl/.

Czas na zakupy

W trakcie promocji możemy kupić dosłownie wszystko: warzywa, owoce, mięso, wędliny, nabiał, napoje, produkty suche oraz w puszkach. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się np. w masło, którego regularna cena jest dość wysoka. Spokojnie można je zamrozić. To samo można zrobić z surowym mięsem, pod warunkiem, że nie było wcześniej poddane takiemu zabiegowi.

Szczególnie godne polecenia są zakupy produktów suchych, czyli mąki, kasz, cukru, makaronów oraz produktów w puszkach. Mają one długi okres przechowywania, więc warto zrobić mały zapas, jeśli akurat są w promocji.
Inaczej rzecz się ma z żywnością, która nie nadaje się do zamrażania i dobra jest jedynie świeża. W tym wypadku najlepiej kupić wędlinę, owoce czy warzywa, jeśli mamy pewność, że zjemy je na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × cztery =