Jaką żywność można kupić na promocji?

Chyba już nikt nie pyta, czy opłaca się kupować w trakcie promocji, bo jest oczywiste, że tak. Jednak zanim popędzimy z koszykiem między półki, warto zastanowić się, jakie produkty żywnościowe warto kupić, korzystając z obniżonej ceny. Czasem zdarza się, że zachęceni atrakcyjną zniżką zaopatrzymy się w coś, co nie do końca jest nam potrzebne i w końcu ląduje w koszu. Jak tego uniknąć? Okazuje się, że to proste.

Sprawdź ofertę promocyjną

Zanim wybierzemy się do sklepu, warto najpierw sprawdzić, co w danym okresie jest w promocji. Można zajrzeć na stronę sklepu, do aplikacji (niektóre dyskonty i supermarkety mają takie), a wreszcie do gazetki. To świetne źródło wiedzy. Na spokojnie można w ten sposób zaplanować tańsze zakupy, zrobić listę i policzyć ile faktycznie zaoszczędzimy.

Dlatego nie zapominajmy, wychodząc ze sklepu, że na półce jest bezpłatna gazetka Dino, która informuje o bieżących lub najbliższych promocjach. Wiele sklepów ma taki informator dostępny także online. Na przykład z aktualną ofertą Tesco można zapoznać się tutaj https://tesco.gazetkapromocyjna.com.pl/.

Czas na zakupy

W trakcie promocji możemy kupić dosłownie wszystko: warzywa, owoce, mięso, wędliny, nabiał, napoje, produkty suche oraz w puszkach. Zdecydowanie warto zaopatrzyć się np. w masło, którego regularna cena jest dość wysoka. Spokojnie można je zamrozić. To samo można zrobić z surowym mięsem, pod warunkiem, że nie było wcześniej poddane takiemu zabiegowi.

Szczególnie godne polecenia są zakupy produktów suchych, czyli mąki, kasz, cukru, makaronów oraz produktów w puszkach. Mają one długi okres przechowywania, więc warto zrobić mały zapas, jeśli akurat są w promocji.
Inaczej rzecz się ma z żywnością, która nie nadaje się do zamrażania i dobra jest jedynie świeża. W tym wypadku najlepiej kupić wędlinę, owoce czy warzywa, jeśli mamy pewność, że zjemy je na bieżąco.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 − cztery =