Stosowanie oleju konopnego – dla kogo?

W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o prozdrowotnych właściwościach konopi. Kojarzone wcześniej głównie z używkami, teraz stanowią coraz bardziej popularny surowiec wchodzący w skład suplementów i kosmetyków. Jednym z wyrobów na bazie tych roślin jest olejek konopny. Produkowany jest on z konopi siewnych, czyli odmiany konopi indyjskich, a regularnie stosowany pomoże zadbać o nasze ciało.

Zdrowie skóry i nie tylko

Olej konopny składa się w 80% z nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz licznych witamin. Oprócz tego w produkcie występuje wiele substancji czynnych biologicznie, które decydują o jego dobroczynnym działaniu na naszą skórę.

Przede wszystkim kosmetyk jest przeznaczony dla osób posiadających naskórek wrażliwy na czynniki zewnętrzne, bądź mających problem z różnego rodzaju stanami zapalnymi skóry. Olejek konopny dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym łagodzi bowiem objawy chorób takich jak: atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, alergie skórne czy egzema. Dodatkowo wykazuje działanie wspomagające regenerację oraz ochronę naskórka, co skutecznie pomaga nam zabezpieczyć go przed promieniowaniem UV, czy działaniem innych niekorzystnych czynników środowiskowych, takich jak: wiatr oraz mróz.

Wyrób ten stanowi również remedium dla osób, które mają liczne problemy z włosami – zadziała pozytywnie, stymulując ich wzrost oraz skutecznie je odżywiając. Obecnie na polskim rynku istnieją liczne sklepy, w których znajdują się wyroby na bazie konopi, a kosmetyki dostępne są z różnymi etykietami i w różnych stężeniach, np. olej konopny 15%. To, jaki produkt wybierzemy, zależy oczywiście od naszych indywidualnych potrzeb, jednak jest to bez wątpienia idealny wybór dla tych, którzy poszukują skutecznej metody na pielęgnację ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × dwa =