Przeziębienie u dzieci – jak sobie z nim radzić?

Zdrowe ciało
osrodek-wiedzy
Przeziębienie u dzieci – jak sobie z nim radzić?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeziębienie u dzieci to częsty problem, który przynajmniej raz w okresie zimowym dotyka niemal wszystkich. Główne objawy to ból gardła, katar, kichanie i kaszel. Na początku przeziębienia u dzieci może nie być gorączki, jednak nie należy bagatelizować pozostałych objawów, ponieważ czasem zwykłe przeziębienie może przerodzić się w zapalenie płuc. Dlatego należy zadbać o zdrowie dziecka i zrobić wszystko, co w naszej mocy, by z tym walczyć.

Jak postępować w przypadku przeziębienia?

Jeśli zauważysz u swojego dziecka objawy przeziębienia, w pierwszej kolejności możesz zacząć leczyć je w domu. Podawaj mu dużo ciepłych płynów, każ mu zostać w łóżku, stosuj naturalne składniki pomagające w walce z przeziębieniem takie jak imbir, miód czy czosnek.

Kolejnym krokiem powinno być umówienie się na wizytę u lekarza pediatry w przychodni rodzinnej takiej jak https://familymedica.waw.pl/, gdzie przyjmują najlepsi specjaliści. Podczas wizyty lekarz przepisze Ci odpowiednie lekarstwa i poinstruuje, jak powinieneś postępować ze swoim dzieckiem. Postępuj według jego porad, aby jak najszybciej zwalczyć przeziębienie.

Konieczna będzie również wizyta kontrolna po kilku dniach, aby upewnić się, że dziecko jest już w pełni zdrowe i nie dojdzie do żadnych powikłań wynikających z niedoleczonej choroby. Jeśli u dziecka nadal pojawią się niepokojące objawy, pediatra zaleci dalsze leczenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym różni się grypa od koronawirusa?
Czym różni się grypa od koronawirusa?
Zagrożenie koronawirusem sprawiło, że często stawiamy sobie pytanie: jak odróżnić COVID-19 od innych schorzeń, szczególnie grypy? Niezwykle ważna jest tutaj […]
Polecamy