Zamienniki mięsa dla wegan – jak urozmaicić swoją dietę?

Częstym problemem wśród osób chcących przejść na dietę wegańską jest niepewność, co do jej wartości odżywczej oraz lęk przed rezygnacją z ulubionych potraw. Okazuje się jednak, iż wraz z poznawaniem kolejnych zamienników mięsa, obawy te szybko znikają. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby przy wykorzystaniu odpowiednich składników roślinnych sporządzić nawet tak typowo mięsne dania jak pieczenie, pasztety czy burgery. Wśród zamienników mięsa jest przecież w czym wybierać! 

Tofu – i drób przestaje być potrzebny

Często polecanym, szczególnie „początkującym” weganom produktem roślinnym jest powstające z ziaren soi tofu. Z powodzeniem może zastąpić ono popularne w naszym kraju mięso drobiowe. Odpowiednio przyrządzone oraz doprawione sprawdzi się zarówno w formie tradycyjnych kotletów, jak i jako podstawa kuchni chińskiej, indyjskiej czy tajlandzkiej.

Seitan, jako żeberka na grilla?

Stworzony z glutenu pszennego, czyli popularnej mąki pszennej seitan jest zaś ciekawą alternatywą zastępującą mięso wieprzowe lub wołowe. Sprawdzi się dobrze zarówno w formie grillowanej, jak i pieczonej lub smażonej. Sprawni kucharze, bez trudu przyrządzają potrawy przypominające smakiem stek lub żeberka. Co ważne produkty takie jak tofu czy seitan bez trudu kupimy w naszym kraju w sklepach takich jak ten, dostępny na https://ekolud.pl/pl/c/Tofu-i-seitan/248.

A może burgery z soczewicy?

Równie chętnie wybieranym zamiennikiem mięsa jest popularna soczewica. Występuje ona w wielu kolorach, łatwo się przyrządza, a przede wszystkim jest niezwykle sycąca. Zwykle wykorzystuje się ją, jako zamiennik mięsa mielonego jednak jej zastosowanie w naszej kuchni może być o wiele szersze. Nic nie stoi na przeszkodzie aby przygotować z niej burgery, lasagne czy tacos.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − jedenaście =