Jak zabezpieczyć przesyłkę przed zniszczeniem?

Od czasu do czasu chyba każdy z nas wysyła coś pocztą lub kurierem. W ten sposób sprzedajemy nieużywane ubrania czy robimy prezenty przyjaciołom i członkom rodziny, którzy mieszkają daleko od nas. Często obawiamy się jednak, że przesyłka ulegnie zniszczeniu zanim trafi do adresata. W prosty sposób możemy jednak temu zapobiec, odpowiednio ją zabezpieczając.

Warstwa zewnętrzna

Paczka, która trafi w ręce kuriera lub listonosza, powinna być prawidłowo zamknięta. Wysyłane rzeczy najczęściej trafiają oczywiście do kartonu. W jego przypadku najlepiej sprawdza się taśma pakowa z nadrukiem. Jest ona odporna na wszystkie warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć czy mróz. Jeżeli zabezpieczymy nią zatem przesyłkę z zewnątrz, będziemy pewni, że dotrze pod podany adres w nienaruszonym stanie. Pozostaje jedynie kwestia przedmiotów, które znajdują się w jej wnętrzu.

To, co jest w środku

Zewnętrzna warstwa paczki jest ważna przede wszystkim z punktu widzenia osób, które będą miały z nią do czynienia na etapie doręczenia. Dla nas powinna się natomiast liczyć również jej zawartość. Nawet rzeczy, które z natury nie są delikatne, warto jest w jakiś sposób osłonić. Ubrania można na przykład na wszelki wypadek włożyć do foliowych toreb. Drobne i delikatne przedmioty zabezpieczamy natomiast, wkładając je do kopert bąbelkowych. Te większe, jak naczynia, możemy owinąć folią bąbelkową. Aby podczas transportu nie przemieszczały się one w kartonie, warto do środka włożyć również specjalny wypełniacz do paczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

13 − 2 =