Popularne lampy do salonu

Styl życia
osrodek-wiedzy
Popularne lampy do salonu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon to wyjątkowe miejsce w każdym domu, które musi być przytulne, lecz jednocześnie efektownie się prezentować, bowiem stanowi wizytówkę danego domostwa. Styl tego pomieszczenia można kreować, nie tylko dobierając odpowiednie meble i elementy dekoracji, ale również oświetlenie. Jakie lampy cieszą się popularnością w kontekście tego pokoju?

Klasyka

Często praktyką w kontekście salonu jest urządzanie tego wnętrza w różnych odmianach klasycznego stylu. Z tego względu wiele osób wybiera tradycyjne żyrandole, nawiązujące do czasów pałacowych. Przeważnie wykonywane są ze szkła, natomiast ich minusem jest to, iż ich ceny potrafią być naprawdę wysokie. Wśród rynkowych trendów utrzymują się lampy industrialne, które są pokaźnych rozmiarów i widać w nich inspirację fabrykami oraz zakładami przemysłowymi. Dobrze odnajdują się w większych powierzchniach, stąd można je zastosować na przykład w przypadku salonów połączonych z kuchnią, a takie rozwiązania stosuje obecnie wielu architektów. Ciekawym i zyskującym uznanie pomysłem do tradycyjnego wnętrza mogą być lampy vintage, które prezentują się bardzo efektownie i spotykane są zarówno w wariantach wiszących, jak i ściennych.

Nowoczesne rozwiązania

Stawiając na współczesny wystrój, większość osób sięga obecnie po designerskie lampy wiszące. Z uwagi na ogromną popularność takich lamp sklepy prześcigają się obecnie we wprowadzeniu coraz to nowych modeli. Charakteryzują je naprawdę nietypowe kształty, w których brylują w szczególności włoscy producenci. Uzupełnieniem takiego głównego źródła światła mogą być boczne kinkiety lub podsufitowe lampy led, które nadadzą pomieszczeniu prawdziwie nowoczesnego charakteru.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym zajmuje się dziedzina psychiatrii i jakie formy leczenia przez nią stosowane?
Czym zajmuje się dziedzina psychiatrii i jakie formy leczenia przez nią stosowane?
Kiedy stajesz przed istotnym problemem, często nie wiadomo od czego zacząć. Jeśli masz problemy ze stresem, niepokojem lub depresją, być […]
Polecamy