Co ułatwi odkurzanie?

Troska o dobro planety jest nierozerwalnie powiązana z ekologicznymi sposobami na utrzymanie czystości. Ochrona środowiska to segregowanie śmieci i zastąpienie czyszczących środków chemicznych produktami, które mamy dostępne nawet w kuchni. Czy to wystarczy?

Sposoby na ekologiczne porządki 

Panująca moda na ekologiczne sprzątanie sprawiła, że zamiast detergentów wykorzystana zostaje soda oczyszczona, cytryna czy ocet. Doskonale radzą sobie z osadem i z usuwaniem trudnych zabrudzeń z armatury czy z sitek w odpływach. Niezawodnym, oszczędzającym finanse środkiem do utrzymania w czystości armatury jest szare mydło. Jako produkt dla alergików znajduje zastosowanie, jako zamiennik proszku do prania. Ten, kto zainteresował się tematem ekologicznego prania, poznał orzechy piorące. Łupinki w styczności z wodą wydzielają naturalne mydło, a jako detergent można ich użyć do mycia, czyszczenia i odtłuszczania. Ze względu na pochodzenie naturalne mogą zastąpić stosowane proszki do prania czy kapsułki, są całkowicie przyjazne dla środowiska i człowieka.

Czy można odkurzać w zgodzie z ekologią? 

Oczywiście, że tak. Umożliwia to sprzątanie z workami wielokrotnego użytku do odkurzaczy. Dostępne w różnych rozmiarach i do rozmaitych modeli, worki nadają się do prania. Worek wielorazowy do odkurzacza nie wymaga nieustannej wymiany na nowy, a tym samym nie kończy na wysypisku śmieci. Obok filtrów zatrzymują drobny kurz i chronią w ten sposób silnik przed zanieczyszczeniem. Taki model worka sprawdzi się przy sprzątaniu po pracach remontowych i budowlanych, zarówno w przemyśle, jak i u klientów indywidualnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

czternaście − 4 =