Kupowanie części na szrocie – czy warto?

Motoryzacja i technologia
osrodek-wiedzy
Kupowanie części na szrocie – czy warto?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Stacje demontażu pojazdów (potocznie zwane szrotami) to miejsca, w których zgodnie z obowiązującym prawem niszczone są samochody osobowe i inne maszyny. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że można tutaj również zaopatrzyć się w wiele przydatnych części zamiennych. Ich ogromnym atutem jest przede wszystkim atrakcyjna cena idąca w parze z pełną sprawnością techniczną i wysoką estetyką. Jeśli interesuje nas dobry auto szrot Łódź to miasto, gdzie taki punkt funkcjonuje z powodzeniem od wielu lat.

Warunek to dokładne zweryfikowanie komponentu

Kupowanie elementów zamiennych do aut na szrotach wiąże się co prawda z pewnym ryzykiem, ale można je w znacznym stopniu ograniczyć. Wystarczy bowiem bardzo dokładnie obejrzeć dany produkt pod kątem ewentualnych uszkodzeń mechanicznych czy nieprawidłowości w budowie. 

Najchętniej kupowane przez klientów są używane błotniki, listwy ozdobne, zderzaki, lusterka, szyby przednie, skrzynie biegów oraz osprzęt silnikowy, ponieważ można bardzo łatwo stwierdzić ich jakość i wytrzymałość. Poza tym zupełnie nowe komponenty tego rodzaju dostępne w sklepach motoryzacyjnych są przeważnie bardzo drogie.

Na stacji demontażu można także zakupić:

– felgi stalowe – stanowią bezpieczny zakup, bo z reguły rzadko ulegają uszkodzeniom (nawet po kilkuletniej eksploatacji)

– sterowniki – wymagają jedynie zaprogramowania i kompatybilności z modelem auta

– obudowy filtrów powietrza i przewody gumowe

– rozruszniki i alternatory – ale tylko te przeznaczone do nowych modeli samochodów

–  ampy tylne

– elementy karoserii – wybierajmy te, które nie są nadmiernie porysowane

Jeśli naszym celem jest znalezienie wymienionych komponentów w takim miejscu jak auto szrot Olsztyn to miasto, w którym tego rodzaju punktów działa przynajmniej kilka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Stół do kuchni – czym kierować się w jego wyborze?
Stół do kuchni – czym kierować się w jego wyborze?
Stół to jeden z najważniejszych elementów kuchni oraz całego domu. Ten mebel to podstawa codziennych rodzinnych spotkań przy domowych posiłkach. […]
Polecamy