Kosmetyczna pomoc – co wzmocni łamiące się włosy?

Łamiące się włosy są problemem wielu kobiet oraz mężczyzn. Głównym powodem występowania tego problemu jest nieprawidłowa pielęgnacja włosów, a szczególnie częste używanie suszarki oraz prostownicy. Na ich zły stan wpływa także nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV oraz mycie ich w zbyt ciepłej wodzie, która wysusza strukturę pojedynczych włosów.  

Jak pielęgnować suche włosy?

Zdrowe i piękne włosy wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Podstawą do tego, aby nie łamały się jest stosowanie odpowiedniego szamponu oraz odżywki, które wzmocnią i nawilżą włosy. Najlepiej zdecydować się na produkty, które stworzone są z naturalnych składników. Duży wybór kosmetyków bez sztucznych konserwantów oraz silikonów można znaleźć na stronie https://www.sohoglam.pl/. Warto także od czasu do czasu stosować peelingi do skóry głowy, które oczyszczą ją z resztek produktów stylizacyjnych, jak i innych zanieczyszczeń. Taki masaż pobudzi także cebulki do szybszego wzrostu.

Regularnie należy na mokre włosy nakładać maski, które posiadają mocnej skoncentrowane składniki, niż odżywki. Wnikają w głąb włosów zamykając łuski, co sprawia, że stają się one mocniejsze i grubsze. W ostatnim czasie bardzo popularne stało się olejowanie włosów, polegające na nakładaniu na nie różnego rodzaju olejów i pozostawianie ich nawet na całą noc. Wybierając kosmetyki do włosów warto sięgać przede wszystkim po produkty, które posiadają w swoim składzie witaminę A, E oraz C odpowiedzialne za stymulowanie wzrostu włosów i zwiększają poziom ich nawilżenia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 + 2 =