Elegancja w męskim wydaniu – co założyć i jak łączyć?

Elegancja w męskim wydaniu nie musi być nudna. Obecnie w trendach są kolorowe zestawienia eleganckich ubrań, które naprawdę mogą zrobić wrażenie. Kluczem do udanej stylizacji jest tu wysoka jakość  oraz odpowiedni dobór kolorów i faktur. Przykładowo koszula smokingowa raczej nie będzie wyglądać korzystnie zestawiona z modnym, wełnianym garniturem w kratę, ale zrobi wrażenie w połączeniu z klasyczną czernią.

Ważna jest okazja

Dobór eleganckiego stroju dla mężczyzny jest uzależniony od okazji, która ma nam towarzyszyć. Wiele klasycznych zestawień sprawdzi się praktycznie zawsze – np. czarny garnitur z ciemnymi dodatkami, ale jeżeli stylizacja ma być bardziej ciekawa, okoliczność jest niezwykle ważna. Przykładowo błękitny garnitur w połączeniu białą koszulą i jasno-szarymi dodatkami będzie ciekawie się prezentował na weselu, ale na spotkaniu biznesowym może wypaść mniej profesjonalnie. Do biura warto stosować zasadę, że garnitur powinien mieć raczej ciemny kolor – także w przypadku niebieskiego czy szarości. Przy innych okazjach – np. na spotkaniu z przyjaciółmi albo na letnim przyjęciu w ogrodzie jasny – np. beżowy – garnitur będzie doskonałym wyborem.

W przypadku jasnych barw warto zadbać o to, by mocne dodatki zbyt mocno ich nie przytłoczyły. Krwisto czerwona muszka i poszetka do beżu nie będzie dobrym wyborem, ale bordo, błękit czy biel sprawdzą się znakomicie. Wiele ciekawych porad na temat męskiego ubioru oraz gotowe zestawienia eleganckich stylizacji można znaleźć na stronie internetowej https://eleganckipan.com.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + siedemnaście =