Rodzaje depilacji

Pozbywanie się niepotrzebnego owłosienia z różnych części ciała to sprawa powszechna zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zabiegi depilacji to dzisiaj nie tylko kwestia mody, ale także estetyki i higieny. Nowoczesne metody umożliwiają na trwałe pozbycie się włosów z najróżniejszych części ciała – od twarzy po stopy. Do klientów salonów kosmetycznych należy decyzja z jakiej metody depilacji chcemy skorzystać – mechanicznej, chemicznej czy coraz popularniejszej laserowej.

Depilacja mechaniczna

Mechaniczne usuwanie włosów to metoda najtańsza i najłatwiejsza. Jest szybka, skuteczna i krótkotrwała. Nie sprawdza się jednak w niektórych ciężko dostępnych lub delikatnych częściach ciała. Tradycyjnym przyrządem wykorzystywanym przy depilacji mechanicznej jest maszynka do golenia. Za pomocą maszynki włosów można się pozbyć jednak na bardzo krótko, dlatego często decydujemy się na użycie depilatora. 

Jest to niedrogie urządzenie, które dzięki swojemu działaniu (włos jest wyrywany a nie ścinany) pozwala na dłużej widoczne efekty. Umożliwia na pozbycie się owłosienia nóg czy pach nawet na kilka tygodni. Zdecydowaną wadą tego rozwiązania jest to, że jest ono pracochłonne i niezwykle bolesne.

Alternatywą dla depilatora jest skorzystanie z plastrów z woskiem. Niestety też bolesna, ale o wiele bardziej skuteczna. Depilacja woskiem w Poznaniu możliwa jest w wielu gabinetach kosmetycznych z usług których warto skorzystać, ponieważ kosmetyczka sprawnie przeprowadzi zabieg także w trudno dostępnych miejscach. 

Depilacja chemiczna

Chemiczne produkty do depilacji można kupić w prawie każdym większym markecie i drogerii. Metoda ta polega na nałożeniu na miejscu wymagającym golenia pianki lub kremu do depilacji, odczekaniu kilku minut, a następnie zmyciu preparatu pod prysznicem za pomocą plastikowej szpatułki. Zabieg jest bardzo szybki i całkowicie bezbolesny, niestety jest tak samo krótkotrwały jak używanie maszynki do golenia. Dodatkowym ryzykiem jest podrażnienie depilowanej skóry. 

Depilacja laserowa

Jak wspomniano wcześniej, coraz popularniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z laserowego depilatora. Za pomocą tej metody nie tylko pozbywamy się owłosienia, ale także neutralizujemy włoski, co zapobiega ich ponownemu pojawieniu się. Depilacja laserowa w Poznaniu kosztuje już od 100 zł zależnie od partii ciała a sam zabieg trwa od 15 do 60 minut. Jest to bez wątpienia najbardziej skuteczna metoda depilacyjna, która pozwala uwolnić się od problemu zbędnego owłosienia nawet na kilka lat. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pięć × 4 =