Zepsuta klimatyzacja – jak ją naprawić?

Klimatyzacja jest instalacją, która wpływa pozytywnie na utrzymanie prawidłowej temperatury wewnątrz samochodu. Podobnie jednak jak innego rodzaju elementy pojazdu, również ona może ulec awarii, która uniemożliwi korzystanie z niej. Warto więc poznać najczęstsze przyczyny niepoprawnego jej funkcjonowania oraz sposoby, aby zaradzić takim awariom.

Najczęstsze przyczyny awarii klimatyzacji

Jedną z usterek, która przytrafia się najczęściej użytkownikom klimatyzacji to kłopot z jej włączeniem. Jeśli zupełnie nie reaguje ona na próby uruchomienia, warto sprawdzić kompresor, by ocenić czy to on odpowiedzialny jest za taką sytuację. Wina może także leżeć w braku czynnika chłodzącego. Większość układów chłodzących posiada bowiem zabezpieczenia, które uniemożliwiają jej włączenie, gdy jego poziom jest bardzo niski. Może zdarzyć się także, że z nawiewów wydostaje się nieprzyjemna woń stęchlizny. Jest to wina bakterii oraz grzybów, jakie rozwijają się w wilgotnym środowisku parownika. W takim przypadku konieczna jest wymiana filtrów oraz dokładne wyczyszczenie poszczególnych elementów, aby pozbyć się z nich groźnych drobnoustrojów.

Innym przykładem częstych awarii jest kłopot z osiągnięciem oraz utrzymaniem odpowiedniej temperatury wewnątrz kabiny. W takiej sytuacji konieczna może być wizyta w specjalistycznym serwisie samochodowym, gdzie fachowcy określą przyczynę awarii. Jeśli konieczne jest przeprowadzenie wymiany części klimatyzacji, warto zapoznać się z ofertą dostępną na stronie https://shop.acauto.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 + 15 =