Tradycje weselne, które na pewno znasz – Jak powstały?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Tradycje weselne, które na pewno znasz – Jak powstały?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ślub i wesela obfitują we wszelkiego rodzaju tradycje, rytuały i zabawy, które są często przesiąknięte historią i folklorem. Niektóre z tych tradycji ślubnych sięgają setek lat wstecz, podczas gdy inne są znacznie bardziej aktualne. W tym artykule zostały opisane niektóre najpopularniejsze tradycje ślubne i to, jak powstały.

Podwiązka ślubna

Podwiązki ślubne są częstą tradycją na weselach. Pan młody zdejmie podwiązkę panny młodej i rzuci ją przez ramię, zwykle do mężczyzny, który ją złapie. Ma to przynieść mu szczęście w znalezieniu miłości w późniejszym życiu. Zwyczaj ten prawdopodobnie pochodzi z Francji, gdzie wierzono, że podwiązka posiada magiczne moce. Panna młoda nosiła również specjalną podwiązkę w dniu ślubu, aby chronić ją przed złymi duchami.

Biała suknia

Noszenie białej sukni jest kolejnym wspólnym tradycji ślubnej. Kolor biały tradycyjnie kojarzy się z czystością i dziewictwem, dlatego panny młode często noszą go w dniu ślubu. W starożytnym Rzymie i Grecji, panny młode nosiły czerwone suknie, aby symbolizować płodność.

Brama weselna

Brama weselna to specjalny łuk, który stoi przy wejściu na miejsce ceremonii. Panny młode zazwyczaj przechodzą przez ten łuk podczas swojego orszaku ślubnego. Brama weselna jest często ozdobiona kwiatami, wstążkami i innymi symbolami miłości i małżeństwa. W niektórych kulturach pan młody przechodzi przez łuk jako pierwszy. Symbolizuje to jego nową rolę jako głowy domu po ślubie.

Przenoszenie przez próg

Przenoszenie przez próg to tradycja, która sięga starożytnej Grecji. Pan młody przenosi swoją nową pannę młodą przez próg ich nowego domu. Symbolizuje to, że będzie ją chronił przez całe życie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zajmowanie się księgowością firmy – samemu czy ze specjalistą?
Zajmowanie się księgowością firmy – samemu czy ze specjalistą?
Prowadzenie rachunkowości firmy często zabiera nam tak dużo czasu, że nie wystarcza już go na inne obowiązki. A przecież prowadząc […]
Polecamy