Co zrobić, żeby kot był szczęśliwy?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Co zrobić, żeby kot był szczęśliwy?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szczęśliwy kot jest pewny siebie, dumnie kroczy po mieszkaniu i głośno mruczy z zadowolenia. Potrafi radzić sobie z emocjami, nie miewa napadów agresji. Aby kociak był zdrowy i kochał swoje życie (i swoich ludzi) warto jest zadbać o jego komfort i zabawę. Mówi się, że koty to zwierzęta lubiące samotność – to naprawdę ogromna bzdura!

Jak zapewnić kotu komfortowe życie?

Koty to zwierzęta, które lubią towarzystwo ludzi. Choć nie każdy z nich uwielbia głaskanie i przytulanie, to jednak większość przygląda się codziennym czynnościom swoich opiekunów z dużym zainteresowaniem. Jest to najlepszy dowód na to, że kociaki są towarzyskie! Lubią też psoty, drapanie pazurków i… długo spać! Drapak dla kota jest konieczny dla zapewnienia choć minimum komfortu. Wielkość drapaka dobierz względem rozmiarów swojego kotka. Pamiętaj o tym, aby był stabilny. Źle dociążony drapak może zniechęcić pupila do korzystania z niego.

Drapak dla kota zapewnia miejsce do schowania się. Jest to niezwykle przydatne, gdy nasz kot jest wstydliwy, a my często zapraszamy do domu gości. To także niezła kryjówka przed dziećmi. Drapak uratuje nasze meble przed siejącymi grozę pazurami. Taki mebel, jeśli jest dobrze zaprojektowany, stanie się dla kota jednocześnie placem zabaw i sypialnią. Dobrej jakości akcesorium to wydatek na kilka lat życia naszego podopiecznego. Z czasem możesz go rozbudować o dodatkowe półki czy hamaki. Twój kot będzie zachwycony!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Bez czego nie może obejść się mężczyzna w swoje garderobie?
Bez czego nie może obejść się mężczyzna w swoje garderobie?
Trudno wyobrazić sobie szafę bez pary butów w niej, ale jeśli myślisz o tym, są inne przedmioty, które mogą być […]
Polecamy