Medycyna to dziedzina nauki, która w ostatnich latach notuje niezwykle dynamiczny rozwój. Dostęp do nowoczesnych technologii i urządzeń pozwala leczyć schorzenia, które jeszcze do niedawna uznawane były za nieuleczalne. Takie możliwości daje m.in. mikrochirurgia wykorzystująca zabiegi nieinwazyjne i inwazyjne.
Zgodnie z definicją mikrochirurgia to technika chirurgiczna, w której stosuje się niewielkie nacięcia za pomocą narzędzi grubości od 1 mm do 2 mm. Zastosowanie tej metody pozwala zmniejszyć ilość tkanek uszkodzonych podczas zabiegu, a co za tym idzie skrócić czas, w którym pacjent powróci do zdrowia. Za złożoną i wymagającą dziedzinę uznaje się m.in. mikrochirurgię ręki, która wymaga od chirurga wyjątkowej precyzji, opanowania, doświadczenia i umiejętności. Prowadzone działania obejmują swym zakresem ortopedię, chirurgię naczyniową oraz medycynę plastyczną. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są na stronie https://maciejlaskowski.pl/oferta/mikrochirurgia-reki/.
Mikrochirurgię ręki wykorzystuje się zarówno do leczenia chorób, jak i niwelowania skutków urazów. Jej zakres obejmuje przede wszystkim palce dłoni, nadgarstki, przedramiona, łokcie, ramiona oraz barki. Metoda ta jest zalecana w przypadku występowania wad wrodzonych, deformacji pourazowych, torbieli kostnych, a także dekompresji w zespole cieśni nadgarstka. Zabiegi z zakresu mikrochirurgii ręki wykonywane są także w celu usunięcia łagodnych zmian nowotworowych, takich jak guzki włókniste, czy też kostniakochrzęstniaki. Wdrożenie tego sposobu leczenia bardzo często przekłada się na poprawę komfortu życia pacjenta.