Najlepsze sposoby na przeziębienie

Zwalczyć przeziębienie

Przeziębienie to przypadłość, która dopada każdego. Niektórych częściej, innych rzadziej. Szczególnie w miesiącach zimowych, jesiennych i wczesnowiosennych musimy liczyć się z możliwością infekcji w naszym organizmie. Bo to już nie tylko przeziębienie z powodu przewiania, czy zbyt cienkiego ubrania się na zimno, ale także zarażenia od innych osób, które chore przenoszą zarazki.

Przeziębienie to infekcja górnych dróg oddechowych, przebiegająca z katarem, gorączką lub bólem głowy. Najlepszym sposobem na wyleczenie się i nie dopuszczenie do rozwoju innej choroby (np. anginy czy zapalenia oskrzeli) jest wygrzanie się w łóżku i nie narażanie się na kontakt z zimnym otoczeniem, wiatrem czy mrozem. Warto wtedy także wziąć tabletkę działającą przeciwzapalnie, przeciwbólowo oraz przeciwgorączkowo oraz taką, która zawiera duże stężenie witaminy C, a także wapno. Oprócz środków farmakologicznych można także spróbować domowych metod, które w połączeniu z pozostaniem w łóżku, mogą okazać się bardzo skuteczne.

To przede wszystkim jedzenie naturalnych antybiotyków, tj. czosnek czy miód oraz produktów zawierających dużą ilość witaminy C, która zawarta jest w papryce czerwonej, pietruszce czy pomidorach. Wbrew pozorom mają one więcej witaminy C, niż popularna cytryna. Można także pić syrop z cebuli czy herbatkę z kwiatów czarnego bzu i dzikiej róży.

Warto jest także się odpowiednio rozgrzać przez herbatę z imbirem i sokiem malinowym, wziąć gorącą kąpiel i posmarować się maścią rozgrzewającą, np. z nagietka. Ze starych domowych sposobów bardzo dobrze sprawdza się także wymoczenie stóp w gorącej wodzie z dodatkiem soli oraz wypicie ciepłego mleka z miodem i czosnkiem. Dobrze rozgrzewa również alkohol, np. grzane wino lub wódka z pieprzem, ale należy pamiętać, że w tej metodzie nie wolno przesadzać. Bardzo dobry jest również rosół, który powinno się pić gorący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 − 14 =