Jakiego sprzętu potrzebujesz do obróbki cieplnej metalu?

Motoryzacja i technologia
osrodek-wiedzy
Jakiego sprzętu potrzebujesz do obróbki cieplnej metalu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obróbka cieplna to proces ogrzewania i chłodzenia metalu w celu zmiany jego właściwości, aby poprawić lub utrzymać wydajność. Obróbka cieplna metali obejmuje takie procesy jak wyżarzanie, normalizacja i odpuszczanie. Najpopularniejszą metodą obróbki cieplnej jest ogrzewanie indukcyjne. Metoda ta wykorzystuje elektrycznie naładowaną cewkę, która jest umieszczona w pobliżu elementu metalowego, który ma być ogrzewany. Prąd przechodzi przez metal, tworząc pole magnetyczne. Powoduje to zlokalizowane ogrzewanie na powierzchni elementu metalowego.

Rodzaje urządzeń do obróbki cieplnej

Piece indukcyjne: Jest to rodzaj pieca, który wykorzystuje indukcję elektromagnetyczną do ogrzewania metalu. Jest to bardzo wydajny sposób ogrzewania metali, ponieważ może osiągnąć temperaturę nawet 4000 stopni Fahrenheita (2200 stopni Celsjusza). Usługę hartowania indukcyjnego znajdziesz na stronie https://hartomed.pl/.

Piece do nawęglania: Są one stosowane do stopów zawierających węgiel, takich jak stal. Mogą być używane do odprężania, hartowania powierzchniowego i odpuszczania. Nawęglanie polega na ogrzewaniu metalu do momentu osiągnięcia 1500 stopni Fahrenheita (815 stopni Celsjusza), a następnie dodaniu do niego węgla poprzez gazowe lub płynne źródła węgla.

Maszyny do hartowania płomieniowego: Hartowanie płomieniowe wykorzystuje płomienie z palników propanowych lub lanc tlenowych do hartowania części stalowych, takich jak koła zębate i wały, poprzez podgrzewanie ich do temperatury około 2000 stopni Fahrenheita (1093 stopni Celsjusza).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Skutki niedoboru magnezu
Skutki niedoboru magnezu
Magnez należy do grupy pierwiastków o szczególnie istotnym wpływie na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Dzięki niemu możliwy jest prawidłowy przebieg większości […]
Polecamy