Jakie są sposoby na szybki zakup maszyn rolniczych?

Prowadzenie gospodarstwa rolnego wiąże się nie tylko z ciężką, regularną pracą, ale również z nieustannym rozwojem swojej działalności. Szkolenia, dzięki którym można być na bieżąco z nowościami branży rolniczej oraz sprzęty, umożliwiające wydajną i bezpieczną pracę są podstawą w każdym, nowoczesnym gospodarstwie. Jak rozwijać swoje gospodarstwo, nie posiadając znacznych środków na zakup nowoczesnych maszyn rolniczych, dzięki którym można efektywniej pracować? Są dwie możliwości:

kredyt dla rolników na zakup maszyn rolniczych,
leasing maszyn rolniczych.

Możliwości kredytowania maszyn rolniczych to atrakcyjny, łatwy sposób na rozwój i zwiększenie dochodów gospodarstwa, wystarczy wybrać najkorzystniejsze warunki kredytowania w zależności od potrzeb. Gdy wykazanie dochodów stanowi kłopot, a historia kredytowa nie jest doskonała, warto zainteresować się oferta pożyczek dla rolników bez BIK. Trudna sytuacja nie jest położeniem bez wyjścia, jeżeli są perspektywy rozwoju gospodarstwa. Firmy, oferujące pożyczki bez BIK nie wymagają dodatkowych formalności.

Kredyt na zakup maszyn rolniczych czy leasing rolniczy?

Którą opcję uznać za korzystniejszą? Odpowiedź zależna jest od sytuacji finansowej oraz doświadczenia w prowadzeniu gospodarstwa osoby, składającej wniosek. Obydwie formy kredytowania zakładają najczęściej minimum wieku wnioskodawcy, ustalone na poziomie 25 lat. W przypadku kredytu na zakup maszyn rolniczych możliwe jest finansowanie nawet 90% wartości maszyny, w terminie spłaty do dwunastu lat. Łączone są źródła dochodów, dzięki czemu łatwiej wykazać swoją zdolność kredytową. Przy wniosku o kredyt zdarza się, że wymagane jest co najmniej półroczne doświadczenie w prowadzeniu gospodarstwa. Jeśli chodzi o leasing rolniczy, dzięki niewielkim pułapom wkładu własnego jest on korzystny nawet dla rolników, rozpoczynających prowadzenie gospodarstwa. Maszyny można użytkować już od pierwszego dnia, nie ma (jak w przypadku kredytu) kwoty maksymalnej, określającej wartość maszyny, próg minimalny jest niższy niż w przypadku kredytu. Warto skorzystać z tych możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × pięć =