Wyjazd na kajaki – co i jak przygotować?

Spływ kajakowy to ogrom wrażeń i niesamowita przygoda, którą z pewnością będziemy wspominać przez długi czas. Zanim jednak wsiądziemy do kajaka powinniśmy odpowiednio przygotować się do spływu. Jeśli pozwala nam na to czas warto wybrać jedną z opcji dwudniowych. Dzięki temu w czasie weekendu zdążyły przepłynąć znaczący odcinek rzeki, rozpalić wieczorne ognisko i w pełni się zrelaksować. 

Co zabrać na kajaki?

Większość organizatorów spływów kajakowych na pierwszym miejscu stawia dobry humor. Z pewnością przyda nam się on podczas spływu. Nie mniej ważny jest odpowiedni ekwipunek. Do kajaku lepiej nie zabierać zbyt wielu rzeczy. Niezbędna jest jednak butelka wody i kilka przekąsek, które przydadzą się, kiedy dopadnie nas głód. Warto mieć przy sobie również dobry krem z wysokim filtrem. Nawet jeśli większość trasy spływu wiedzie rzeką porośniętą lasem krem z wysokim filtrem jest niezbędny. Warto również pamiętać o woreczkach strunowych, do których będziemy mogli schować telefon, portfel czy aparat fotograficzny. Dzięki nim będziemy mieć pewność, że nie ulegną one zamoczeniu. 

Przed rozpoczęciem spływu warto zapoznać się z jego trasą i wszystkimi informacjami przekazanymi przez organizatora. Np. na https://kajaki-domaszk.pl/wda/ uzyskamy wszystkie niezbędne informacje o spływach po jednej z najpiękniejszych kaszubskich rzek. Taka wiedza może być przydatna, jeśli podczas spływu zabłądzimy lub utkniemy na jednym z jego odcinków. Spływ kajakowy jest wspaniałą okazją do integracji czy rodzinnego spędzania czasu, jednak bez niezbędnego ekwipunku i znajomości trasy może być nieco utrudniony. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × 4 =