Vademecum skipera

Rozrywka i hobby
osrodek-wiedzy
Vademecum skipera
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rejsy jachtem stają się coraz powszechniejszą formą spędzania wolnego czasu. Bardzo często turyści i nowicjusze nie posiadający odpowiednich uprawnień do samodzielnego sterowania wybierają możliwość wynajmu statku wraz z osobą, która bierze odpowiedzialność za obsługę, a przede wszystkim za bezpieczeństwo pasażerów. Skiper, bo o nim mowa, musi zdawać sobie sprawę, że odpowiada karnie, jeśli w trakcie wycieczki doszłoby do wypadku.

Wobec tego bardzo ważne jest sprawdzenie stanu technicznego jachtu oraz jego wyposażenia. Czasem wystarczy zwykła konserwacja, jak na przykład naoliwienie zębatek, przy której przyda się olej przekładniowy, niekiedy jednak zdarzają się poważniejsze usterki, których nie wolno w żadnym wypadku ignorować. Jeśli skiper ma wątpliwości związane ze stanem jachtu, powinien odmówić udziału w rejsie, by nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Co do wyposażenia – koniecznością jest obecność kamizelek i pasów ratunkowych oraz gaśnicy. Nie wolno zapominać także o odbijaczach oraz bosaku.

Gdzie szukać sprzętu i akcesoriów?

Biorąc odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za osoby trzecie, nie warto oszczędzać i narażać się na niepotrzebne ryzyko. Zakup potrzebnych produktów zaprocentuje spokojnym i udanym rejsem, a więc i zadowoleniem klientów. Poszukiwania najodpowiedniejszego sprzętu najlepiej zacząć od Internetu, gdyż tam znajduje się najbogatsza oferta i bardzo specyficzne gadżety.

Przykładem strony, na której można dokonać zakupów, jest: https://www.szopeneria.pl/pl/c/Lodzie-wioslowe-wedkarskie/68.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Za pomocą jakiego ubioru i akcesoriów można podkreślić styl wojskowy?
Za pomocą jakiego ubioru i akcesoriów można podkreślić styl wojskowy?
Jeżeli chodzi o ubiór, to istnieje cała masa stylów, na które każdy może postawić na co dzień, w zależności od […]
Polecamy