Typy taśm

Bezpieczeństwo w miejscu pracy zależy przede wszystkim od przestrzegania zasad BHP i właściwego użytkowania maszyn oraz urządzeń, ale nie tylko. Aby zminimalizować prawdopodobieństwo wypadku, pracodawcy stosują środki ochronne. Najpopularniejszymi z nich są różnego rodzaju taśmy zabezpieczające. Należą do nich taśmy odblaskowe, antypoślizgowe, fotoluminescencyjne a także jedno, lub dwukolorowe taśmy ostrzegawcze.

Szerokie zastosowanie

Jedną z najczęściej stosowanych jest taśma biało-czerwona. Służy ona do oznaczania miejsc niebezpiecznych takich jak tereny budowy, nierówności terenu, studzienki kanalizacyjne. Wykorzystywana jest też często przez organizatorów imprez masowych. Dzięki niej można ograniczyć przejście, wyznaczyć obszar parkingu lub podzielić teren na mniejsze strefy. Samoprzylepna taśma stosowana jest też do wskazywania miejsca umieszczenia gaśnic czy hydrantów. Z innymi jej zastosowaniami można zapoznać się na http://www.bvformat.poznan.pl/kategoria-produktu/tasmy-samoprzylepne/

Szeroko wykorzystywana, zwłaszcza w przemyśle, jest też taśma żółto-czarna. Często stosowana jest ona do oznaczania krawędzi schodów. Jest ona wykorzystywana także m.in. w magazynach oraz halach produkcyjnych. Dzięki niej można wyznaczyć ciągi komunikacyjne oraz oznaczyć krawędzie ramp, narożniki i inne potencjalnie niebezpieczne miejsca. Także ten rodzaj taśmy dostępny jest w wersji samoprzylepnej lub pozbawionej kleju.

Na rynku dostępne są także konturowe taśmy odblaskowe, służące do oznaczania naczep samochodów ciężarowych. Znacznie powiększają one ich zakres widoczności, dzięki czemu przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. W ciemnych pomieszczeniach takich jak magazyny czy hale produkcyjne stosowane są także taśmy odblaskowe oraz fotoluminescencyjne. Spisują się one znakomicie nawet w przypadku ograniczonej widoczności. Mogą być one montowane wewnątrz budynku oraz na zewnątrz np. na parkingach lub elewacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwadzieścia − 3 =