Gdzie bezpiecznie przechowywać gotówkę?

Styl życia
osrodek-wiedzy
Gdzie bezpiecznie przechowywać gotówkę?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć lokaty bankowe czy obligacje skarbu państwa stanowią skuteczny sposób na zmniejszenie wpływu inflacji na posiadane pieniądze, tak naprawdę wielu z nas wciąż przechowuje oszczędności w przysłowiowym materacu. Warto jednak zauważyć, że trzymanie dużych sum gotówki wśród przedmiotów codziennego użytku nie tylko naraża depozyt na kradzież w przypadku włamania, ale też zwiększa ryzyko zawieruszenia się pieniędzy. Czy istnieje bezpieczniejsza alternatywa dla trzymania gotówki w materacu?

Domowy sejf – bezpieczne miejsce na twoje oszczędności

Sejfy wydają się być przeznaczone przede wszystkim dla osób najbogatszych, mogących pochwalić się drogą biżuterią lub zbiorami dzieł sztuki o wysokiej wartości. Jednak tak naprawdę koszt zakupu prostych sejfów jest relatywnie niewielki, dzięki czemu urządzenia te wpisują się także w potrzeby przedstawicieli klasy średniej. Niewielkie kasetki nie dorównują rozmiarami ogromnym szafom pancernym, dzięki czemu są łatwe do ukrycia przed złodziejami. Ich rozmiar pozwala na zmieszczenie znacznych sum w gotówce (szczególnie w przypadku banknotów 500 złotowych), a hermetyczne wnętrze zapewnia optymalne warunki pozwalają na bezpieczne przechowywanie złotej biżuterii, a także cennych przedmiotów kolekcjonerskich takich jak znaczki czy stare monety okolicznościowe. Szczegółową ofertę sejfów będzie można przejrzeć na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/klodki-i-sejfy, gdzie znajdą się zarówno najtańsze i niewielkie kasetki pancerne, jak i znacznie większe urządzenia przeznaczone do biur czy hoteli.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zmienić złe nawyki żywieniowe?
Jak zmienić złe nawyki żywieniowe?
Otyłość to coraz większy problem również wśród Polaków. Szybki tryb życia, nadmiar obowiązków zawodowych oraz domowych nie sprzyjają myśleniu o […]
Polecamy